Post Image
2226

İngilizce Öğrenmek İçin Youtube Kanal Önerileri

Youtube videoları izleyerek İngilizce öğrenilebilir mi? İngilizce öğrenmek için hangi Youtube kanalları takip edilmelidir? Youtube’dan nasıl ücretsiz İngilizce eğitimlerini takip edebilirim? İngilizce öğrenmek için hangi Youtube videoları izlemeliyim?

Etkili İngilizce öğrenme yöntemleri üzerine makaleler yazmaya devam ediyorum. Giriş paragrafında sorduklarım, aslında birçoğumuzun sorduğu sorular. Youtube videoları izleyerek nasıl İngilizce öğrenebiliriz ve İngilizce öğrenmek için hangi Yotube kanallarını takip etmeliyiz, bugün bunları yazacağım.

Youtube’da onlarca kategoride binlerce video bulunuyor. Boş vakit geçirmek isteyen de kendini geliştirmek isteyen de herkes aradığını bulabiliyor. Bizim amacımız etkili İngilizce öğrenme teknikleri ise bizde Youtube’u İngilizce öğrenmek için kullanacağız. Bugün bu yazımda da sizlere takip edebileceğiniz İngilizce öğreten Youtube kanallarından bahsedeceğim.

İlginizi çekebilir: İngilizce Günlük Konuşma Cümle Kalıpları

English Speeches

İngilizce Öğrenmek İçin Youtube Kanal Önerileri

Yazıma ilk olarak favorim olan Youtube kanalından başlamak istedim. English Speeches Youtube kanalı aslında sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenlere hitap etmiyor. İngilizce altyazılı videolar izleyebilenler için videolar sunuyor. English Speeches, Dünya’nın dört bir yerinden tanınan kişilerin konferanslardaki konuşmalarını yayınlıyor.

English Speeches’i benzer mantıkla çalışan diğer Youtube kanallarından ayıran en önemli özellik, videoların altında büyük fontlarda ve renkli altyazılarda videolar yayınlıyor olmalarıdır. Yayınlanan videolardaki konuşmalar İngilizcesini geliştirmek isteyenler için özenle seçilmiş yayınlardan oluşuyor. English Speeches sayfasındaki videoları takip ederek İngilizce dinleme ve okuma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

Learn English with EnglishClass101.com

İngilizce Öğreten Youtube Kanalları

Üniversitede bölüme giriş yada temel derslerde ders isimlerine 101 rakamlarının eklendiğini belki birçoğumuz biliyoruzdur. Burada da aynı mantıkla İngilizce öğrenmeye giriş niteliğinde bir Youtube kanalı açılmış. İngiliz ve Amerikan kültürlerini de tanımanızı sağlayacak bu sayfa bir dönem takip ettiğim güzel bir Youtube sayfasıdır. Eğlenceli İngilizce öğrenme yöntemlerinden, günlük İngilizce konuşma kalıplarına kadar geniş bir anlatım yelpazesi olan EnglishClass101 ile İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

BBC Learn English

İngilizce Öğrenmek İçin Youtube Kanal Önerileri

BBC Learn English, dünyaca ünlü haber sitesi BBC tarafından sunulan ücretsiz bir İngilizce Youtube kanalıdır. Bu kanalda bulunan gerçek hayatta yaşanabilen durumlar, çizgi film ve röportaj gibi çeşitli formatlarda veriliyor. Özellikle İngilizce dinleme yeteneğinizi artırabileceğiniz güzel bir Youtube kanalıdır. Takip etmenizi öneririm.

İlginizi çekebilir: İngilizce Essay Örnekleri128 Adet Essay Örneği

Business English Pod – Learn Business English

İngilizce Öğreten Youtube Kanalları

Business English Pod, sizlere bu makaleyi hazırlamak için araştırırken rastladığım ve daha önce incelememiş olmama şaşırdığım bir Youtube İngilizce eğitim kanalı oldu. English Pod, tedarik zinciri yönetimi, finans, ekonomi ve sözleşme hukuku gibi konular üzerine anlaşılır ve ayrıntılı dersler sunuyor. İş hayatında İngilizce ile başı dertte olanlar için okuma, dinleme hatta konuşmalarını geliştirebilecekleri İngilizce eğitim kanalı.

VOA Learning English

İngilizce Öğrenmek İçin Youtube Kanal Önerileri

VOA Learning English ile normal hızından daha yavaş şekilde okunan haberleri dinleyebiliyorken sizin için hazırlanmış altyazıları da okuyabiliyorsunuz. Videolarda kullanılan dil ve içerikler Amerikan İngilizcesine göre hazırlanmış. Videolarda konuşmacılar cümlelerini yavaş şekilde konuşuyorlar. Bu da izleyiciye, her kelimeyi net bir şekilde duymasına ve sunucunun haberi okurken yaptığı ağız ve dudak hareketlerini görmesine yetecek zamanı sağlıyor.

Britlish – Learn British English

İngilizce Öğreten Youtube Kanalları

Britlish, her yaştan öğrenciler için yenilikçi, ilgi çekici, aydınlatıcı ve motive edici ilginç video İngilizce dersleriyle İngilizce öğrenmenize olanak sağlıyor. Çocuklardan yetişkinlere, tüm İngilizce öğrencileri yüzlerce video İngilizce dersinde her zevke ve yaşa uygun inovatif İngilizce öğrenim materyalini bulabiliyor.

İlginizi çekebilir: İngilizce test çözme teknikleri ve püf noktaları

BONUS

Çilem AKAR Youtube Kanalı

İngilizce Öğrenmek İçin Youtube Kanal Önerileri

İngilizce öğrenebileceğiniz ve geliştirebileceğiniz Youtube kanalları üzerine yazdığım bu makaleyi Türk Youtuber Çilem AKAR’ın sayfasını sizlere tanıtarak bitirmek istedim. Bir süre önce tavsiyeyle öğrendiğim Çilem AKAR Youtube kanalını da takip edebilirsiniz. Bu kanalda üniversite, seyahat ve yaşam tarzıyla ilgili her hafta yeni videolar yayınlanıyor. Takip etmenizi öneririm.

  • Bu yazımda İngilizce konu anlatımları yapan Yputube kanallarını sizlerle paylaşmak istemedim. Onları da ayrıca bir yazıyla sizlere paylaşabilirim. Burada rutin İngilizce kullanımınıza yardımı olacak Youtube kanallarını sizlerle paylaşmaya çalıştım. Blogumu takip etmeye devam edebilir ve yorumlarınızla destek olabilirsiniz.

17
Kimler Neler Demiş?

avatar
12 Yorum
5 Cevap
1 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
13 Yorum yapanlar
HüseyinGulserenHasan BÜYÜKSIRITaffinionYalçın Güler Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
salih
Ziyaretçi
salih

Faydalı bir kaynak olmuş. Bunların haricinde “Video Eğitim” isimli Youtube kanalında da bulunan İngilizce eğitim serisi takip edilebilir.

Can
Ziyaretçi
Can

Öncelikler önerilerin için teşekkürler. Video Eğitim ekibinin hazırladığı sıfırdan ingilizce öğreniyorum eğitimi seti de benden ziyaretçilere gelsin. Belki faydalanan olur.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLxX2m2Np79VfdGAj0Y41pniCLCbUcVvVe

fırat
Ziyaretçi
fırat

merak ettiğim konulardan birisiydi, internette konu hakkında çok bilgilendirici kaynak yoktu çok iyi olmuş emeğinize sağlık.

Recep Hilmi Tufan
Ziyaretçi
Recep Hilmi Tufan

Youtube’da çok vakit geçirmiyorum ancak tavsiye kanalları takibe alıp denk geldikçe faydalanıyorum.

Hamit
Ziyaretçi
Hamit

YouTube, Dilkolog TV

Oğuz Can
Ziyaretçi
Oğuz Can

Çilem AKAR ın kanalını uzun süredir takip etmekteyim . Bazı hataları bulunmakta videolarında ama çokta göze batan sorunlar olmadığını düşünüyorum. Derlemeniz için teşekkür ederim.

Android seruveni
Ziyaretçi
Android seruveni

Bi kaç tane vardı Türkiye kanalıydı Bi zaman sonra yayın yapmayı bırakmışlar yeni ve uzun vadeli kaynak bulmak zor kolaylaştırdığınız için teşekkür ederim

Yalçın Güler
Ziyaretçi
Yalçın Güler

İngilizce öğrenmek konuşmak, yazmak her ne kadar bana uzak gibi gelse de bir noktadan sonra hayatımızda mutlaka olmak zorundaymış gibi geliyor. Özellikle blog ve makale yazarlığında ingilizce ciddi anlamda önem taşıyor.

İngilizce dili hakkında hiç bir bilgi sahibi olmadan kurslara gidip tonlarca para dökmek yerine bu youtube kanallarını takip edip, izleyip, pekiştirme yapmak daha cazip geliyor. Belli oranda bir şeyler öğrendikten sonra en azından kursa gidip sertifika alma yollarıda açılmış olur. Güzel bir kaynak olmuş, emeğinize sağlık.

affinion
Ziyaretçi
affinion

faydalı bir içerik olmuş ellerinie sağlık

Hasan BÜYÜKSIRIT
Ziyaretçi
Hasan BÜYÜKSIRIT

Çok profesyonelce hazırlanmış bir içerik. Bu ingilizce içerikler tuttu galiba 🙂

Gulseren
Ziyaretçi
Gulseren

Kanal önerilerin için teşekkürler, yakında ingilizce çalışmalarına başlayacağım, mutlaka bakacağım bu kanallara 🙂

Hüseyin
Ziyaretçi
Hüseyin

İngilizce Canavarı
https://youtu.be/qXAXNnwdg6Y