Post Image
1109

İngilizce Kalıplar ve Anlamları – Dev Arşiv

İngilizce’ye yönelik çalışmalarınızda faydalı olacak hazır İngilizce kalıplar paylaşan bir kaynak buldum. İngilizce çalışanlar buradaki hazır kalıplar ile daha zengin cümleler kuracaktır.

İngilizce cümle ve kelime kalıpları kullanmayı seven birisiyim. Cümlelerinizin zengin durmasına ve sizin daha anlaşılır olmanıza yardımcı olan bu kalıpları sık sık da sizlerle paylaşmaya gayret ediyorum. Daha önce hatırlarsanız Essay (Writing) Cümle Kalıpları PDF halini sizlerle paylaşmıştım. Bugün de essay yazacaklar için bir güzellik yapmak istedim.

İngilizce Essay yazmak birçok öğrenci için zor bir iş gibi görünse de aslında işin zor kısmı istenilen konuyla ilgili kompozisyon üretebilmektir. Essay’in konusuyla ilgili kafanızda bir şeyler canlanmıyorsa ne kadar İngilizce bilseniz de boş görünecektir.

Essay konusuna uygun cümleleri nasıl üretebileceğinize yönelik taktikleri ilerde yazacağım. Ama bu taktiklerden birisi olan ve İngilizce essay yazarken nasıl cümle kurabileceğinize ve kompozisyonun gidişini nasıl belirleyebileceğinize yardımcı olacak bir yazıyı sizlerle paylaşacağım.

Bugün yazacağım “İngilizce Kalıplar ve Anlamları” yazısında aslında kompozisyon yazarken size yardımcı olacak ve size yol gösterebilecek cümle kalıplarından bahsedeceğim. Kompozisyon yazarken “ne yazsam?” sorusuna cevap bulmak için sizlere yardımcı olacak bu İngilizce cümle kalıpları, essay yazılarınızda size yol gösterici olacak.

İngilizce konuşma kalıpları

Tüm bunlara ek olarak, İngilizce kalıplarının konuşmalarınızı da zenginleştireceğini ve sizlere İngilizce speaking konusunda da yardımcı olacağını unutmayın.

Burada sizlere paylaşmak istediğim hazır kalıpları tek tek paylaşmam maalesef mümkün değil. Çünkü 2000 hazır İngilizce kelime kalıbını burada paylaşmak mantıklı değil 🙂 Sizleri direkt konuyla ilgili emek harcanmış kaliteli bir siteye yönlendireceğim.

İngilizce Kalıplar Sözlüğü

Bahsettiğin siteye şuradan geçiş yapabilirsiniz.

Yukarıda verdiğim sitede bulacağınız İngilizce kelime kalıplarının üzerine tıklayarak açıklamalarını okuyabilirsiniz. Ayrıca sitedeki içeriği hazırlayanlar bazı kelime kalıplarını karikatürlerle anlatmışlar. Bu da sizin anlamanızı görsel ögelerle de destekleyecektir.

Ayrıca Kenar’da paylaştığım ve konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm bir yazıyı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Yukarıda da bahsettiğim gibi, İngilizce cümle ve kelime kalıpları yalnızca yazı yazarken değil konuşma yaparken de ihtiyacınız olacaktır. Bu sebeple daha önce hazırladığım İngilizce Günlük Konuşma Cümle Kalıpları başlıklı yazımı da mutlaka okumanızı öneririm.

Konuyla ilgili veya ilgisiz her türlü düşünce, görüş ve sorularınızı aşağıda bulunan yorum alanından bana iletebilirsiniz. Elimden geldiğince iletilerinize karşılık vermeye çalışacağımdan emin olabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir