Post Image
5874

IELTS Essay Örnekleri – 122 Adet Essay Örneği

IELTS başta olmak üzere Proficiency ve birçok İngilizce sınavında kullanabileceğiniz essay kalıplarını ve essay örneklerini sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bu yazımda da özellikle IELTS sınavına gireceklerin incelemelerini istediğim 122 adet IELTS essay örnekleri paylaşacağım.

Kenar Yazarı’nda İngilizce üzerine yazdıklarımı takip edenler özellikle essay üzerine yoğunlaştığımı ve bu yönde faydalı paylaşımlar yapmaya çalıştığımı bilirler. Çünkü kompozisyon yazmak herkes için kolay bir yetenek değildir. Yetenek diyorum, çünkü bir şeyler yazmanın bir yetenek olduğunu düşünenlerdenim.

İngilizce essay yazmak isteyenler bu yönde çalışmalar yaptığında yazma yeteneklerinin yanında hem kelime bilgilerinin zenginleştiğini hem de okuma yeteneklerinin geliştiğini fark edebilirler. Kompozisyon yazmak için okumak ve düşünceleri doğru ve bağlantılı cümlelerle paragraflar haline getirmek gerekiyor. Tüm bunları gerçekleştirmek için de bol bol pratik yapmak ve daha önceden yazılmış essay örnekleri görmek önemli bir hâl alıyor.

İngilizce Essay yani kompozisyon yazmak gözünüzü korkutmasın. İngilizce’de essay yazmanızı kolaylaştıracak hazır kalıplar ve direktiflerle hem yazılarınızı kontrolünüz altında tutabilir hem de zengin ve bol kelimeli bir essay yazabilirsiniz.

İngilizce kompozisyonlarınızı yazarken kolaylık çekmeniz ve kompozisyonunuzu belirli bir kalitenin üzerine çıkarmanız için daha önce sizlere “ Essay (writing) için hazır cümle kalıpları “ başlıklı bir makale yayınlamıştım. Buradaki makale aracılığı ile essay için hazır cümle kalıplarını öğrenebilir ve kompozisyonlarınızın gerekli yerlerinde kullanabilirsiniz. Ayrıca ilgili yazıdaki hazır cümle kalıpları kelime barajı olan İngilizce essay sınavlarında da kelime sayısı için istenen barajı kolaylıkla aşmanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın ki; IELTS sınavında kelime barajı essay kısmı olan 2.bölüm için 250 kelimedir.

Gelelim bu yazımızın amacına…

Hem sizler hem de kendim için IELTS essay örnekleri bulmaya çalışıyorum. Bugün güzel bir site buldum. Bulduğum bu sitede IELTS sınavı üzerine faydalı makaleler ve paylaşımlar bulunuyor. Biraz inceleme fırsatım oldu ve sizler için faydalı olabileceğini düşündüğüm IELTS essay örneklerine rastladım. Hepsini teker teker inceleme fırsatım olmadı ama birkaçına göz gezdirdim.

Bahsettiğim IELTS sınavına hazırlık sitesine BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Bu sitede birbirinden kaliteli konularda kaliteli kompozisyon örnekleri mevcut. Ayrıca kompozisyonlarda vurgulanan önemli noktalar var ve farenizin imlecini bu noktaların üzerlerine getirerek açıklamalarını görebiliyorsunuz.

İlgili bağlantıda bir IELTS adayının 40 dakika içerisinde nasıl bir kompozisyon hazırlanabileceğine yönelik 122 adet IELTS essay örnekleri bulunuyor. İşinize yaraması ümidiyle, iyi dersler dilerim. Allah (C.C.), zihin açıklığı versin.

Daha önce paylaştığım ” İngilizce Essay Örnekleri – 128 Adet Essay Örneği ” başlıklı yazıyı da incelemenizi öneririm.

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yorum
3 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
5 Yorum yapanlar
Elif YDSzedeİngilizce SözlerKenar YazarıSiber HamleRecep Hilmi Tufan Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Recep Hilmi Tufan
Ziyaretçi
Recep Hilmi Tufan

Eskiden ne çok haşır neşir oluyordum bu essay işleriyle. Kurtulduk çok şükür! 🙂

Siber Hamle
Ziyaretçi
Siber Hamle

Dil bakımından bir şeyler yazabilme yeteneği, konuya ilişkin ( Essay ve Argument konusu ) ön bilginin ya hiç olmaması, ya da çok yeterli olmamasından da kaynaklanabilir. Çünkü, konunun bütünlüğü içerisinde bir tez geliştirmek için, konu ” Türkçe olsaydı nasıl bir taslakla sonuca dönüştürebilirdik ” şeklindeki bir fikir altyapısının eksikliğinden olduğu kanısındayım.

İngilizce Sözler
Ziyaretçi
İngilizce Sözler

Muhteşem bir kaynak. Şahsen ara ara girip essayleri okuyorum. Hepsi de kaliteli İngilizce kalıplar ve cümleler kullanılarak oluşturulmuş kompozisyonlar.

Elif YDSzede
Ziyaretçi
Elif YDSzede

Merhaba. Verdiğiniz essay örnekleri ile ilgili yorum yazmadan sitenizden çıkmak istemedim. Essay örneği ararken sitenize rastladım ve özellikle İngilizce ile ilgili paylaşımlarınıza hayran kaldım. ilk okuduğum konuya da bir teşekkür yazmak istedim. Teşekkürler. Sitenizi takip ediyor olacağım.