Post Image
2955

İngilizce özel ders ücreti ne kadar?

İngilizce özel ders ücreti konusunda ufak bir araştırma yaptım. Bu yazımda İngilizce özel ders fiyatı, İngilizce özel kurs ücretleri, İngilizce grup ücretleri, kısaca; İngilizce eğitiminiz için ne kadar para harcamanız gerektiği konusunda sizler için derlediğim makalemi paylaşacağım.

İngilizce özel ders, İngilizce öğrenmek veya İngilizcesini geliştirmek isteyenler için başvurulan kapılardan bir tanesidir. Özel ders almak isteyen adayların kafasında birçok soru oluşur. “Acaba İngilizce özel ders ücretleri ne kadar”, “özel ders alsam faydalı olur mu?”, “İngilizce özel ders nereden alınır?”, “İngilizceyi özel ders alarak geliştirebilir miyim?”, “Özel ders grup ücretleri ne kadar?” gibi sorular akla gelen ilk soru işaretlerindendir.

İngilizce Özel Ders Faydalı Olur mu?

Arkadaşlar açık konuşayım; disiplinli ve emek harcayarak çalışılan her ders faydalı olur. İster ücretli, ister ücretsiz nasıl olursa olsun ders çalışmak her zaman size artı bir şeyler katacaktır. Bu durumda İngilizce özel ders almanız da size doğrudan katkı sağlayacaktır. Ama burada önemli bazı durumlar vardır. Özel dersi nereden aldığınız, hedefinize göre özel ders seçiminiz, eğitmeniniz, çalışma şekliniz vs. tüm bunlar sizin memnuniyet ve bilgi kazanımınızı etkileyecek parametrelerdir.

İngilizce Özel Ders Alırken Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?

İngilizce özel ders ücreti

İngilizceyi Öğrenmedeki Amacınızı Belirleyin!

Özel ders almadan önce sizlere tavsiyem; ilk önce İngilizce öğrenmedeki amacınızı belirlemeniz ve ona yönelik eğitmen seçmeniz gerekmektedir. İngilizceyi yazarak mı, test çözerek mi yoksa konuşarak mı geliştirmek istediğinizi belirlemeniz gerekir. Örneğin; sınava yönelik bir hazırlık yapacaksanız sınava yönelik taktikler alabileceğiniz bir eğitmenden ders almalısınız.

Uygun Zaman Belirleyin!

Özel ders programınızı yaparken eğitmen ve sizin için en uygun zamanı belirlemeniz gereklidir. İptal olan veya ertelenen dersler sizin motivasyonunuzu olumsuz etkileyeceğinden bu konuyu disipline etmelisiniz.

Bu yazımda ilginizi çekebilir: İngilizce kelime ezberleme yöntemleri

Ücretsiz Tanıtım İsteyin!

Özel ders alacağınız eğitmenden ilk ders için ücretsiz tanıtım dersi talep edebilirsiniz. Eğer eğitmenin size yaklaşım ve anlatımı kafanıza yatmazsa bir sonraki derslerin olmasını engelleyerek zamanınızı ve paranızı çöpe atmamış olursunuz.

İngilizce özel ders fiyatları

Eğitmeninizi Doğru Seçin!

Özel ders alacağınız kişinin İngilizceyi nerede öğrendiği, eğitim seviyesi ve iletişim becerisi çok önemli. Bu konuda da özenli olmalı ve mümkünse eğitmenden referans istemelisiniz. İnternetten eğitmen bulacak olursanız yıldız/puan ve yorumları dikkate almanızı öneririm.

Çalışma Ortamınızı Belirleyin!

Çalışma ortamınızı önceden belirleyin ve ona göre eğitmen arayın. Eğer evde çalışacak ortam yoksa, rahat edebileceğiniz bir yer bulmalısınız. Ya da evde veya kursta eğitim verebilen eğitmen hoca tercih etmelisiniz.

Program Yapın ve Programa Uyun!

Eğitmeninizle kendinize düzenli bir çalışma programı hazırlayın. Çalışmalarınızda kullanacağınız kaynakları birlikte belirleyin ve ödev isteyin. Yaptığınız programa sadık kalırsanız başarılı sonuç elde edeceksinizdir.

İngilizce özel ders saatlik ücreti

İngilizce Özel Ders Ücretleri Ne Kadar?

İngilizce özel ders ücreti, İstanbul, İzmir, Ankara gibi kalabalık şehirlerle diğer şehirler arasında farklılık gösterebiliyor. Ama genel anlamda İngilizce özel ders fiyatları 40 TL’den başlayıp artarak çıkıyor. İnternetten yaptığım araştırma sonucuna göre; 2019 yılı İngilizce özel ders ücretlerini minimum 40 TL olarak gördüm.

İngilizce’yi özel eğitmenden almak isteyenler için çeşitli seçenekler bulunuyor. Özel dersi nerede yapmak istediğinize göre ders ücreti artıp azalabiliyor. Kendi evinizde özel ders alırsanız ortalama saat ücreti 100 TL civarlarında. Eğer eğitmenin belirlediği yere ders için siz giderseniz aşağı yukarı 20 TL düşük ücret oluyor.

Ayrıca, özel dersi tek mi yoksa grup şeklinde mi alacak olmanız da özel ders ücretinin rakamlarını değiştirebiliyor. Grup halinde alınan ücretler doğal olarak kişi başına daha düşük oluyor. Uyumlu çalışabileceğinize inandığınız yakınlarınızla grup oluşturarak özel İngilizce dersi alabilirsiniz.

Bu yazımda ilginizi çekebilir: Essay (writing) için hazır cümle kalıpları 1

Özel ders ödemesini yapmak istediğiniz ödeme şekli de dersin saatlik ücretine etki ediyor. Peşin ödenen ücretler her zaman daha düşük oluyor.

Eğitmenin tecrübe seviyesi de ayrıca özel ders fiyatını değiştiren başka bir parametre. Eğitmeninizin referans ve eğitim seviyesi, tecrübe yılı sizin ödeyeceğiniz paranın miktarını belirleyen unsurlar oluyor. Eğitmeninizin, Oxford mezunu olup olmadığına bakın 🙂 (şaka tabi)

İngilizce özel ders ücreti konusunda elimden geldiğince sizleri bilgilendirmeye çalıştım. İşinize yaraması dileğiyle…

Bu yazımda ilginizi çekebilir:İngilizce zarf ve bağlaçlar tablosu

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum
3 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
4 Yorum yapanlar
AliUmutKenar YazarıZeynep Tokmak Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Zeynep Tokmak
Ziyaretçi
Zeynep Tokmak

Verdiğiniz bilgiler gerçekten anlamlı ve faydalı dediklerinizi deneyenin pişman olacagini sanmıyorum. En kısa zamanda ben de ingilizce kursu alacagimdan işime çok yarayacak.Tesekkurler.

Umut
Ziyaretçi
Umut

İngilizce özel ders almaya başlamadan önce ücretsiz deneme dersi teklif eden şahıs ve firmalardan kesinlikle uzak durulmasını tavsiye ederim. Bedava peynirin sadece fare kapanında olduğunu unutmayın

Ali
Ziyaretçi
Ali

Bu bilgilendirici yazı için teşekkürkler