Post Image
2917

Essay (Writing) Cümle Kalıpları PDF

Bu yazımızda İngilizce essay (writing) cümle kalıpları PDF halini sizlerle paylaşıyorum. İngilizce writing ve essay çalışmalarınızda kullanabileceğiniz hazır cümle kalıpları PDF halinde yazı içerisindeki bağlantıdan erişebilir ve indirebilirsiniz.

İngilizce sınavlarına hazırlananların özellikle çok iyi bildiği writing yani yazma konusu sınava hazırlanan adayların en fazla zorlandığı konuların başında geliyor. Yazma yeteneği ve essay sınavları için kompozisyon oluşturma becerisi olmayanlar için essay (writing) sınavları bir eziyete dönüşüyor. Yazma sınavlarına hazırlananlar başta olmak üzere birçok kişi hazır cümle kalıpları ile belirli bir düzende yazma işlemini başarıyla sonuçlandırmak istiyor.

İngilizce yazma sınavlarında kişilere soru sorulup konuyla ilgili kompozisyon (essay) yazmaları ve belirli kuralların içinde kalmaları söyleniyor. Bu durum bazı kişilerce başarıya ulaşmak için bir engel gibi görünüyor. Özellikle yazma becerisi olmayanlar, sınavdan başarılı bir sonuçla ayrılmak için çeşitli çalışma yolları ve yöntemleriyle yazma yeteneklerini geliştirmeye çalışıyorlar.

İngilizce Essay (Writing) Cümle Kalıpları PDF

Yukarıdaki paragraflarda bahsettiğim gibi yazma becerisi yeterince iyi olmayan ve yazılarını belirli bir kalıp içerisinde kontrolden çıkmadan tutmak isteyenler için faydalı bir essay kalıpları PDF dosyası paylaşıyorum. Bu dosyada bulunan bazı İngilizce hazır cümle kalıplarını Essay (Writing) Kalıpları ve Örnekleri başlıklı yazımda bulabilirsiniz.

Essay yazarken sizlere faydalı olacak ve kompozisyonu yazarken önünüze ışık tutarak size yol gösterecek birbirinden kaliteli İngilizce essay cümle kalıplarını PDF halinde aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

İngilizce Essay (Writing) Hazır Cümle Kalıpları PDF: Buraya Tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İngilizce essay (writing) hazır cümle kalıpları PDF

Essay Cümle Kalıplarını Nasıl Kullanırım?

Blogumda konuyla ilgili yüzlerce hazır İngilizce essay cümle kalıpları paylaştım ve paylaşmaya da devam ediyorum. Aranızda bu kalıpları nasıl kullanacağını bilmeyenler olabilir.

Öncelikle yapmanız gereken şey, hazırlandığınız sınava yönelik essay formatını öğrenmek olmalı. Yani hazırlandığınız sınavda hangi essay türünden (neden sonuç, karşılaştırma, problem çözme vs.) sorumlu olduğunuzu bilmeniz gerekiyor.

Daha sonra internetten bulabileceğiniz örnek essay soruları ve yazılarını incelemeniz lazım. Kaç paragraf yazılması gerek, kelime sınırı kaçtır, anlatım şekli nasıl olmalı…

Son olarak da size uygun İngilizce hazır cümle kalıplarını bulmalı ve kendinize belirli bir kalıp oluşturmalısınız. Giriş, gelişme ve sonuç paragraflarının ilk ve son cümleleri, paragraf içinde savunulan tez ve örneklerle ilgili  hazır cümle kalıplarını öğrenmek ve yerinde kullanmak gereklidir.

İlginizi çekebilir: IELTS Essay Örnekleri – 122 Adet Essay Örneği

Bu yazımızda essay yazmak için işinizi kolaylaştıracak ve sınavlarda başarıya taşıyacak İngilizce hazır essay cümle kalıpları PDF halini sizlerle paylaştım. İşinize yarayacağından ümitliyim. Sormak istediğiniz sorularınızı ve düşüncelerinizi yorum yaparak bana ulaştırabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum
3 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
4 Yorum yapanlar
BernaElif YDSzedeKenar YazarıMehmet Ortaç Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Mehmet Ortaç
Ziyaretçi
Mehmet Ortaç

Essay yazmak ile ilgili sorunu ne zaman aşacağım bilmiyorum. İngilizce’yi ne kadar iyi bilsek de essay yazmak ayrı bir iş. Essay writing cümle kalıplarını bilmek önemli tabi. Yazınız ve essay writing cümle kalıpları pdf bu konuda oldukça faydalı olacak gibi. Çok teşekkürler.

Elif YDSzede
Ziyaretçi
Elif YDSzede

Merhaba. Essay cümle kalıpları üzerine yazdığınız bir başka güzel yazı daha. Essay cümle kalıpları pdf dosyası Google drive’da eklediğiniz ilk dosya galiba. İçeriği çok dolu bir kaynak olmuş. Daha tamamını bitiremedim. Bu tür paylaşımlarınızı bekliyorum.

Berna
Ziyaretçi
Berna

İngilizce essay yazmak benim için çok kolay bir süreç değil. Türkçe’de bile zorlanırken, ingilizce kalıpları öğrenmek ve doğru cümleleri kullanmakta zorlanıyorum. Bu anlamda yazınız oldukça faydalı oldu. Bu arada benzer bir yazıyı İngilizce e-mail yazmak için de paylaşabilirseniz benim için çok faydalı olacaktır.