Post Image
564

“Yeşil Beyaz Hayatlar” Konyaspor taraftar belgeseli

Uzun yıllardan beridir memleketinin takımını tutan ve “Sadece Konyaspor!” diyen bir birey olarak, nerede ne zaman Konyaspor adına faydalı bir şeyler yapılıyorsa, bir şekilde yardımcı olup, yapılan işin ucundan tutmaya çalışmışımdır. Şimdi de siz değerli dostlarıma son günlerde Konyaspor camiasında isimlerini sıkça duyar olduğumuz ve Konyaspor için yararlı, güzel işler ortaya koyan insanların, yeni uğraşlarından bahsedeceğim.

2012 yılının 9’uncu ayında tekrar faliyete geçen Konyaspor Taraftarlar Derneği, “Şehr-i Müdafaa” sloganı altında yaptığı yeniliklere bir yenisini daha ekliyor.

Daha önce Konya’da bir ilki gerçekleştirerek Şehr-i Müdafaa dergisini çıkaran KSTD, Radyo 1981’den sonra’da yeniliklerine devam ederek, Konya’da yine bir ilk olan “Yeşil Beyaz Hayatlar” adlı Konyaspor Taraftar Belgeseli çekimlerine başladı. Daha önceki çekilmiş taraftar belgesellerinden ayrı olarak; tamamen kendi imkanlarıyla hiç bir kâr amacı gütmeden ve hiç bir profesyonel ekipten destek almadan, amatör ruh ilkesiyle çekimlerine start verdi.

Yönetmenliğini Ali Teker’in yaptığı, oyuncularının büyük Konyaspor taraftarının olduğu ve tamamen doğal olarak kayda alınan Konyaspor Taraftar Belgeseli çekimler 2013-2014 sezon öncesi tamamlanacak. Deplasman’da olsun, iç sahada olsun Konyaspor’un destekçisi olan büyük taraftarının ele alındığı belgeselde her an herkesin en olmadık görüntüleri, taraftarın maç öncesi ve sonrası yaşadıkları, maçlara hazırlanışı, deplasmana giderken başlarından geçenler ve Konyaspor Taraftarının hiç bilinmeyen yönlerinin ele alındığı bu belgesel, kimi zaman güldürürken, kimi zaman da düşündürecek.

Konyaspor Taraftar Belgeseli Geliyor

Kafalarda oluşan “futbol terörü” anlayışının yıkılmasını isteyen futbol sevdalıları, bu belgeselde hem kendilerini ve oluşumlarını Konya halkına tanıtmak, hem’de Konyaspor’a olan bağlılıklarını göstererek, örnek teşkil etmek amacıyla kayda alacaklar. Belgeselin fikir sahibi KSTD Başkanı Bayram Daşbaşı abimizken, kurgusunu ise Gökhan Toklu abimiz kaleme aldı. KSTD‘nin taraftarlardan bir de isteği var; Konyaspor taraftarından, deplasman anıları, maç öncesi ve sonrası sohbetler, marşlar, kısaca Konyaspor‘a dair görüntülerini çekip kendilerine göndermelerini istiyorlar.

Bende yakın zaman da Ali kardeşimize deplasman hatıralarından oluşan kısa bir video çekip, göndermeyi planlıyorum. Allah utandırmasın. Kendilerine başarılar diliyorum. Saygılarımla..

belgeselafis

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum
1 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
2 Yorum yapanlar
MAkifömer Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
ömer
Ziyaretçi
ömer

Bu belgesel ne zaman yayınlanacak artık ! Bi bilginz varmı