Post Image
475

Stadyum meselesinde kandırdılar bizi!

Yazıma “stadyum meselesinde kandırdılar bizi!” diyerek başlamayı uygun gördüm. Yalan da değil, resmen kandırıldık!

Çok değil. Bundan 7-8 ay öncesine dayanıyor aslında her şey. Konyalının ve Konyasporluların yıllardır hayalini kurduğu Yeni Stadyum Projesi temellerinin atıldığı tarihten bahsediyorum. Bize ”yeni stadyum güzel olacak, iyi olacak” dediler ve vurdular kazmayı, küreği..

Yeni stadyumun inşaatı başlangıçta sıkıntılar olsa da, devamında ülkemiz standartlarında yapılan en hızlı inşaat işlerinden birisi oldu. Ekim’de temel atıldı, Haziran’da stadyumun yeni sezona yetişeceği garantisi verildi.

Hızla inşaatı ilerleyen stadyuma Haziran aylarında gittim bende. Halit Emre Kütük, Şakir Yılmaz, Fatih Han Soylu,Bahadır Başkaya, stadyum teknikerlerinden Ahmet Yılmaz ve stadyum mühendisi Hasan Bey ile birlikte gezdim yeni stadımızı. Yakan güneşin sıcağıyla beton stadın içine girdiğimde bir ferahlama hissettim bedenimde. Beni ferahlatan beton tribünlerden çok, stadyumun atmosferi ve tamamlandığındaki oluşacak görüntünün hayaliydi. Sorularımızla Mühendis Hasan Bey’in başını ağrıttık epeyce ve ne merak ettiysek öğrendik. Zaman zaman sosyal medya kanallarımızdan ve internet sitemizden bildiklerimizi de sizlerle paylaşmayı ihmal etmedik.

Stadyum mühendisi Hasan Bey her konuşmanın sonunu “Allah’ın izniyle yeni sezona yetişecek. Merak etmeyin”  sözleriyle noktalıyordu. Başladık gezmeye, teknik incelemelerde bulunmaya. Sürekli bir taraflardan açık bulup sıkıştırmaya çalışsak da, olmuyor, stadyum dört dörtlük ilerliyordu. Yıllarca hayalini kurduğumuz stadyumun içine merakla girdik, heyecanla çıktı. Stadyum resmen büyülemişti bizi.

Şimdi ki zamana baktığımızda, stadyumun neredeyse tamamına yakını tamamlanmış vaziyette sezon açılışını bekliyor. Biz onu bekliyoruz, o da bizi bağrına basacağı günü..

Yazımın başında kurduğum  “stadyum meselesinde kandırdılar bizi!” cümlesine gelince; evet kandırdılar! Bize “güzel olacak, iyi olacak” dediler ama şimdi baktığımızda, söylediklerinden çok daha iyisinin olduğunu görüyor, gurur duyuyoruz. Güzel olmadı, çok daha güzel oldu.. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Kenar’a Yazdığım Notlardan:

–          Yeni Stadyumun açılış maçı özel olmalıydı. İlk maçın Balıkesirspor ile oynanacak olması, çok büyük bir kitlede hayal kırıklığına neden oldu. Açılış maçı için daha farklı bir organizasyon düşünülebilirdi. Yurtdışından bir takım getirmek, eski Konyasporlu oyuncularla oynamak, hiç olmadı stadyum işçilerinden bir karma takım kurup onlarla top koşturmak çok daha anlamlı olurdu diye düşünüyorum.

–          Yeni stadyumun etrafını kapatan şeffaf membranlar(kaplanan örtü) hakkında taraftarlar arasında asılsız söylentiler dolaşıyor.  Bazı bölgelerdeki membranlar stadyum içindeki restoranlar ve koridorların ışık alması için şeffaf seçildi. Hepsi bu.

–          Yeni Stadyumun isim hakkını PAKPEN aldı. TORKU markasını kafasında yer etmiş , benimsemiş taraftarımızaPAKPEN ismi itici gelecektir. Burada isimden çok, Konyaspor’a getirisi önemli. Parayı veren, ismi çalar..

–          PASSOLİG konusunda yöneticilerden bir isteğim olacak. Konyaspor taraftarının profili incelenmeden yapılan bir iş olduğu kesin. Şehrimizin taraftarının büyük çoğunluğu hafta içi ve Cumartesi günleri çalışıyor. Bu sebepten stadyuma gelip, başvuru yapması zor. İnternetle arası çok iyi olmayan kardeşlerimiz, abilerimizde illa ki varlar. PASSOLİG satışları gece belirli bir saate kadar, ya da Pazar günleri de yapılsın.

–         Taraftar grupları yeni stadın açılışında koreografi gösterisi yapacaklar. Kedi yolu olarak adlandırılan, tribünün çatısından pankart sarkıtılacak. Büyük Konyaspor Taraftarı kendisine yakışanı, o gün de yapacaktır.

–          Unutmadan Söyleyim!

İnternette öyle bir topluluk var ki, Yeni Konya Stadyumu’nun temeli atılmadan projelerini paylaştılar, stadyum  fotoğraflarını her gün güncel olarak yayınladılar, stadyum mühendisleriyle teknik konuları tartıştılar, belediyeyi işlerin çok daha güzel olması için mail yağmurlarına tuttular, canlı yayın kameralarını takdırttılar, araştırdılar, örnekler sundular, fikirler ürettiler.. ve dahası.. WowTurkey sitesinin Konyalı, Konyasporlu üyelerinden bahsediyorum. Kısaca onlar, Yeni Stadyumla yattılar, yeni stadyumla kalktılar. Her birine verdikleri emeklerden dolayı KONYADASPOR Ekibi olarak teşekkürlerimizi sunarız.

Diğer yazımda Konyaspor’un yeni kadrosu ve kaleci bilmecesinden bahsedeceğim.

Sağlıcakla kalın..

Mehmet Akif KÜTÜK

KONYADASPOR.com’daki Kenar Yazımdan Alıntıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir