Post Image
763

Torku bira üretiyor mu?

Son günlerde duyduğum ve bazı kesimlerce dalga konusu haline getirilen, kasıtlı olarak yazılıp çizildiğini düşündüğüm bir konu… Torku, bira üretiyor mu?

Ne zaman “yerli ve milli” kelimelerini konuşmaya başlasak kesin birileri çıkıp pislik atmaya başlıyor. Bırak ülkesinin gelişimi için bir şeyler yapmayı, kendi gelişimi için bile zerre çaba sarf etmeyen bu kitle, üretmekten çok üretilene pislik atmaktan yana…

Vay efendim “Torku, şişe bira üretiyormuş”,  “yerli şeker pancarı birası üretilmiş”…

Tüm bunlar; kendilerini entelektüel sanan, tadı tuzu olmayan ve sıfırın altında kalitedeki sözlük sitelerinde yazarlık(!) yaptığını zanneden, masasında kola ve cips ile akşama kadar evde pinekleyen bir grup işsizin klavyesinden çıkan aslı astarı olmayan cümleler.

Çamur at, izi kalsın…

Torku, binlerce insanı istihdam eden, ülkenin ekonomisine değer katan, vatandaşa sağlıklı ve kaliteli hizmet sunan, sermayesi yabancıların değil kendi çiftçimizin olduğu bir firmadır. Bırakın alkolmüş, biraymış, rakıymış üretimini, kola bile üretmeyen bir firma…

Düşmanı dışarda aramaya gerek yok. Düşman, Truva atına girmiş, içimizde.

Boş konuşanların yanında, bir de ipsiz sapsız şeylere inanmaya meyilli bir kitle var. Hayır, hadi iftirayı atanların niyeti belli… Kardeşim, bu kadar da cühela olmayın, şu elinizin altındaki internet denen zımbırtıyı bir de hayırlı işler için harcayın! Açıp iki dakika bakıverin; doğru mu, yanlış mı? Ölmezsiniz…

Kısaca; inanmayın kardeşim böyle zırvalara. İnandıysanız da sağda solda emin olmadığınız şeyleri konuşup da komik durumlara düşürmeyin kendinizi. Sonra elimizde olmuyor, yüzünüze karşı gülüveriyoruz…

Allah (C.C.), çarşınıza pazar versin. Selametle…

Daha önce “Türkiye’de alkol üretiminin en çok olduğu şehir Konya’dır” diyenlere cevap olarak yazdığım yazıma şuradan ulaşabilirsiniz.

Torku’dan Konuyla İlgili Açıklama

“Torku’nun alkol içeren herhangi bir gıda ürünü bulunmamaktadır. Bazı kaynaklarca kamuoyunu yanıltmaya yönelik kasıtlı olarak çıkarılan bu tip söylentilere itibar etmemenizi ve yayılmasına katkı sağlamamanızı rica ederiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

teyit.org

Zırvalar ve Google Arama Analizi

Zırvalardan sadece birisi…
Üşenmemiş bir de “torku pancar birası” diye görsel yapmışlar!
“Torku Şişe Bira” ile ilgili Google aramaları

20
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Yorum
11 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
11 Yorum yapanlar
Mahmut SARITechno TürkiyeArdaAndroidseruveniuzmanından Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Abi senin yazını okuduktan sonra internete yazdım. ekşisözlükte bugün yine gündeme gelmiş. kasıtlı yapılan karalama kampanyaları bunlar.

Konyalı
Ziyaretçi
Konyalı

Torku bira üretiyor mu diye soranlar önce sorularının ciddiyetini bir düşünsün! Kardeşim resmen karalama kampanyası bu. Yerli firmalara atılan iftiralar. Bunu yapan da üç beş beyinsiz kişilik. Ama araştırmayıp peşinden koşan binlerce kişi var. Bu tür yazıların sayısını artırmak ve insanlara doğruları göstermek gerek. Tebrik ederim.

Görkem CAN
Ziyaretçi

Torku’ya bu ve benzer durumlarla alakalı bir bilgilendirme e-posta’sı atmıştım ama cevap gelmedi. Elbette farkındalar; reklamın iyisi kötüsü olmaz diye düşünüyor olabilirler bilemiyorum. Torku gerçekten kaliteli ürünler üreten bir firma.

Murat Dinç
Ziyaretçi

Oturduğu yerden eleştirenlere bende çok sinir oluyorum. Ne yazık ki meyve veren ağaç taşlanır ata sözlü tam da bizim için söylenmiş bir söz, zira içimizde yatan kıskançlık buna neden oluyor bence. Kendi değersiz hayatlarınız görmezden gelenler sürekli eleştiri yaparak büyük emeklerin heba olmasına neden oluyor. Hatta bir kısım kendisini yükseltmek uğruna başkasını küçültmek için uğraşıyor. Öte yandan yerli ve milli konusu da çok fazla suistimal edilen bir durum. Ne yazık ki tüm bu gereksiz eleştirileri haklı çıkaran firmalar da yok değil. Askerde bizim kantin ihalesini Torku almıştı. 4 at boyunca Torku’nun ürünlerini tükettik ve ben gerçekten çok memnun kaldım, ancak… Devamını oku »

uzmanından
Ziyaretçi

Torku firmasının bira üretip üretmediği ile ilgili piyasada yalan haberler olabilir elbette. haberlerin kaynağı dış mihraklar da olabilir. Haber doğru da olabilir. Bu olayı ben Netflix’in fiyatlarına zam yapması ile ilgili haberlere benzetiyorum. Netflix internet sitesinde fiyatların zamlandığı ile ilgili sorulara şöyle bir cevap var. biz fiyat denemesi yapıyoruz. netflix’in ne kadar fiyata satılması ile ilgili bir çalışma. bu fiyatlar herkese görünmüyor. Sadece belirli müşterilerimize zamlı fiyatlar görünüyor. Ama o fiyattan almaz zorunda değiller. Tİcaretin bazı kuralları vardır. Bu kuralların ne kadar etik olduğu tartışılsa da genelde kuralları beğenmeyenler daha çok uygular. Eğer siz bir ürün üretirken maliyeti düşürmek istiyorsanız,… Devamını oku »

Androidseruveni
Ziyaretçi

Torkunun ürünleri çok kaliteli gerçekten bira üretse ne olacak üretmese ne olacak ben Bi kaç kere küp şekeri ve peynir ürününü aldım şimdi rafta torku markası arıyorum bu ülkede kim iyi bir şey yaparsa her zaman laf eden olur

Arda
Ziyaretçi
Arda

İnternette birçok konuyla ilgili çok anlamsız ve kaynağı belli olmayan birçok konu ve yorum var. Dolayısıyla bu tip haberlerin çıkmasına çok da şaşırmıyorum. İnsanlar kendi kendilerine eğlenmek ilgi çekmek için bile bu şekilde haberler çıkarabiliyor. Bu tip haberleri birinci kaynaktan teyit edilmeden kaale almamak lazım. Benim için Torku bira üretse de üretmese de farketmez. Konuyu çok abartmamak lazım.

Techno Türkiye
Ziyaretçi
Techno Türkiye

Yazıda da belirttiginiz gibi hocam maalesef ulkemizde boyle bir milli problem söz konusu. Bu problemi aşabilirsek iyi bir yerlere geleceğimize inanıyorum.

Mahmut SARI
Ziyaretçi
Mahmut SARI

Öncelikle sizi bu duyarlı davranışınızdan dolayı kutlarım. Bir Konyalı ve bu vatanın bir evladı olarak bu ve benzeri haberleri duymak içimi acıtıyor. Resmen milyonlarca lira yatırım ve değer biçilemez emeklerle ortaya çıkartılan markalarımız kendini bilmez üç beş çapulcu tarafından saldırıya uğruyor. Bizler de sadece izliyoruz. Yazık.. Yazınızı ulaştırabildiğim kişilere ulaştırıp daha fazla kişinin bilinçlenmesi için üzerime düşeni yapacağım. Duyarlılığınıza teşekkür ederim.