Post Image
594

Yalan yazan tarih utansın!

Sevgili dostlarım merhabalar. Uzun bir aradan sonra yine kenarda bir şeyler karalamaya vaktim oldu. Yazımı boş sözlerden uzak, sizin değerli vaktinizi çalmayacak şekilde bir kaç satır yazıp gideceğim.

Eskiden kitap okumayı çok sevmezdim. Roman okur okur sıkılırdım. Ya seçtiğim kitaplardan, ya da yapımdan kaynaklı, bir kitap bitirip hemen diğerine geçme duygusunu yaşayamadım.

Bir süredir kitap okumaya yöneldim. Sürekli yeni kitaplar okuyor yeni bilgiler öğreniyorum. Haa.. roman falan değil okuduklarım. O kadar boş vaktim henüz olmadı. Sizin düşünceniz nedir bilemem ama evrende bilmediğim, bilgi sahibi olmadığım milyonlarca bilinmez varken, tutup da romantik bir roman okusam, işte o anda boşa harcadığım dakikaların hakkını nasıl vereceğim onu düşünmeye başlardım.

Ben daha çok okul kitaplarının haricinde dini ve tarihi kitaplara yöneldim.

Şurada kapıdan çıksan 100 kişiye sorsan en az 99’u Müslümanım der güzelim ülkemde ama kaçı Kelime-i Şahadet’i düzgün getirebilir tartışılır! Sonra hemen duyarsın “benim kalbim temiz Allah biliyor” sözlerini. Yok kardeşim camii de saf tutmak, futbol da takım tutmaya benzemez! Okumak lazım, öğrenmek lazım.. 5n 1k uygulamak lazım.

Tarih mi? Evet sardım şu aralar tarih kitaplarına. Kitap okuma alışkanlığım çok olmadığı için genelde gece uyumadan önce en azından bir tane tarihi belgesel deviriyorum 🙂 Öğrenmek lazım diyorum, gerçeği, yalan yazmayan tarihi! Bilmek lazım geçmişi.. Kim hain, kim hakim öğrenmek lazım doğru kaynaklardan doğru bilgileri.

Okudukça görüyorum, okudukça öğreniyorum.. Yıllarca ayakta okutmuşlar bizi.. yalan yazan tarihi, koymuşlar önümüze.. Şimdi oturup adam gibi kaynaklardan, adam gibi okumak, öğrenmek lazım.

Adından da belli değil mi? “History” demişler kelimesine. Yanlış okumadın “hi story“..

Adam resmen “merhaba ulan hikaye” demiş tarihe!

s” harfini ortak kullanmış, ziyan etmemiş. “His story” demiş..

Herif resmen “onun hikayesi” demiş, birinin yazdığını kaktırmış bize..

Yazının başında vaktinizi çok almayacağım demiştim. Uzatmayım lafımı ki bir dediğim, diğer dediğimi unutturmasın.

Okuyun güzel kardeşim okuyun!

Şu içine düştüğünüz Dünya telaşından kafanızı kaldırıp biraz gerçekleri okuyun. Öğrendiklerinizi de öyle ulu orta yerde paylaşmayın. Gerekirse salağa yatın ama insanlara alışık olmadıkları düşünceleri söylerseniz kabullenemezler. Ne başkasını, ne de kendinizi yorun. Siz sadece okuyun.

Doğru kaynaklardan, doğrusunu araştırın ve en önemlisidir ki bulabilirseniz kendinize “doğruyu göstericiler” bulun. İslam kalesinin içine girmiş “truva atlarına” kanmayın.. Doğruyu arayın, bulun 😉

Allah çarşınıza pazar versin. Sağlıcakla kalın..

Bu yazıyı yazarken aşağıdaki videoyu dinledim;

2
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum
1 Cevap
1 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
2 Yorum yapanlar
Kenar YazarıGökhan Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Gökhan
Ziyaretçi
Gökhan

Kitap okumayı daha önce bende hiç sevmezdim. Hatta bunu zaman zaman yazılarımda da belirtirim. İnanın elime kitap aldığımda 5 – 10 dk geçmeden sıkılır hemen geri bırakırdım. Fakat blog yazmaya başladıktan bir iki yıl sonra düzenli halde olmasa da artık kitap okuyorum. Blog yazmanın benim için en büyük faydalarından bir tanesi kitap okumayı sevmem diyebilirim. Yani blog yazmak kitap okumayı sevmeme neden oldu benim.

Çok haklısınız, dinimiz hakkında o kadar çok bilgi eksikliğimiz var ki bu toplum olarak araştırıp okumadığımızdan kaynaklanıyor. İnşallah bir an önce toplum olarak kendimize geliriz, Güzel yazınız için teşekkür ederim.