Post Image
844

Microsoft’tan Profil Backlink Alma Yöntemi

Microsoft, Profil Backlink dağıtıyor, koşun” desem gelmez misiniz? Bu makalemde sizlere paylaşacağım yöntem ile Microsoft’tan Profil Backlink nasıl alınır onu öğreneceğiz.

Öncelikle söylemek isterim ki; eğer backlink hakkında bir bilginiz yoksa önce konuyla alakalı internetten araştırma yapıp, bilgi sahibi olup öyle geliyoruz. Şimdi burada uzun uzadıya “backlink nedir?” sorusuna yanıt vermeye kalkarsak işin içinden çıkamayız.

İnternette bir sayfanız/blogunuz varsa ve arama sonuçlarında ön sıralarda çıkmak istiyorsanız backlink konusunu görmezden gelemezsiniz. Backlink, SEO (arama motoru optimizasyonu) konusunda üzerinde en çok durulan başlıklardan birisidir. Yani Google ve diğer arama motorları bize kısaca “ya bu backlink’i öğrenecek ve uygulayacaksınız ya da ilk sayfalardan gideceksiniz” diyor. Sıkıntı yok, o iş bizde…

Bu cümleye kadar geldiyseniz, backlink konusunda bilgilisinizdir veya bilgi sahibi olup da gelmişsinizdir. Bu sebeple lafı fazla uzatmadan direkt konuya (Microsoft Profil Backlink) giriyorum.

İlginizi çekebilir: WordPress içindekiler tablosu eklentisi kullanın!

Microsoft Profil Backlink Nasıl Alınır?

Bu makalemizde sizlerle Microsoft’tan Dofollow backlink alacağız. Öyle Microsoft Community’den, Answers’dan falan değil. Backlink’imizi direkt Microsoft Developer Network adresinden alacağız.

Şunu belirtmek isterim ki; Profil Backlink aslında çok da o kadar önemli bir backlink yöntemi değildir. Hatta pasif forum sitelerinden alınan profil backlinkler sitenize zarar bile verir. Ama burada söz konusu olan site Microsoft olduğu için rahatlıkla backlinkimizi alabiliriz.

Hadi başlayalım…

  • Öncelikle buradan benim Microsoft Developer Network’de açtığım profilime giriyorsunuz.
  • Profil sayfama girdikten sonra sağ üst köşede “Oturum Aç” butonunu göreceksiniz. O bağlantıya tıklayarak Microsoft’a kayıtlı bir hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Hotmail, Outlook, daha önce kaydettiğiniz kurumsal mailiniz… Allah ne verdiyse girin işte.
  • Eğer mevcut bir Microsoft hesabınız yoksa o zaman bir zahmet açacaksınız.
  • Oturum açtığınızı varsayarak devam edersem, yine benim profil sayfama gelin. Tüm sistemi benim profil sayfasına göre kurguladım 🙂
  • Profil sayfama geldiğinizde sağ üst köşede “Create a Profile” bağlantısı göreceksiniz. Oraya tıkladıktan sonra açılan sayfada ilgili alanları doldurun (Görünen adı birleşik ve TR karakter içermeyecek şekilde yazın).
  • Daha Sonra profilinize girin ve profil fotografınızın altında yazan “Profili Düzenle” bağlantısından internet adresinizi yazmanız gereken sayfaya giriş yapın. Orada ilgili kutucuğu göreceksinizdir. İnternet sitenizi ekledikten sonra işlem tamamdır.

Microsoft Profil Backlink aldınız. Hadi hayırlı olsun.

Yok mu daha backlink alacak yer?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Olmaz olur mu hiç. “ Edu.tr Uzantılı Sitelerden Nasıl Backlink Alınır? “ başlıklı yazıma bakmanızı öneririm. Biraz şansınız varsa bu makalede anlatığım işlemleri uyguladıktan sonra “edu.tr” uzantılı sitelerden backlink alabilirsiniz.

Yakın zamanda DA ve PA değerleri yüksek sitelerden dofollow backlink alabileceğiniz bir makale yayınlayacağım. Takipte kalın…

9
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Yorum
4 Cevap
1 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
6 Yorum yapanlar
Enes TalhaTeknodurKenar YazarıCanTesettürlü Elbi Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
jdsezer
Ziyaretçi
jdsezer

Kaliteli bir backlink almak için microsoft gitmeye gerek yok ben burdan backlink alıyorum başarılar 😀

Tesettürlü Elbi
Ziyaretçi
Tesettürlü Elbi

Böyle güzel bir paylaşım çok teşekkür ederim. Bu şekilde hem kalite backlink elde etmiş oluyoruz, hemde para vermemiş oluyoruz.

Can
Ziyaretçi
Can

Hay sen çok yaşa hocam. Sayende kaliteli backlink kazandık. Ping servisleri aracılığıyla hızlıca indeks aldırırsak bu iş tamamdır.

Teknodur
Ziyaretçi
Teknodur

Harika bir bilgi metodu
Teşekkürler.

Enes Talha
Ziyaretçi
Enes Talha

Backlink alınacak siteler arıyordum tam da. SEO ve Backlink konularına biraz uzak olduğum için pek başarılı olduğum söylenemez. Anlattığınız Microsoft’tan backlink alma yöntemi umarım işime yarar. Çok teşekkür ederim. Diğer yazdığınız edu.tr uzantılı sitelerden backlink alma yönteminizi de deniyorum.