Post Image
1378

Konuk Yazar Başvurularımız Başladı!

Kenar Yazarı Blog, konuk yazar uygulaması ile daha zengin içerikler üretmeye devam edecek. Altı yıl önce blog sayfası olarak yayına başlayan ve bu süre zarfında binlerce okuyucuya ulaşan Kenar Yazarı Blog, artık çoklu yazar sistemi ile sizlerle olacak.

Kenar Yazarı’nı altı sene evvel Sanal Gölge isimli blogumu kapattıktan sonra açmıştım. Hayat telaşı ve koşturmaca derken sürekliliği pek sağlayamadım. Özellikle gazetede kenar yazısı yazarken iyice blog yazmaktan kopmuştum.

Yakın zamanda Kenar Yazarı’nı tekrar hareketlendirdim. Ama istediğim canlılığı zaman ayıramadığım için yakalayamıyorum. Ziyaretçi akın akın geliyor ama güncel içerik bulamayabiliyor. Ziyaret, okunma ve yorumlanma oranları çok şükür iyi diyebilirim. Ama daha çok içerik girilse daha canlı olacak.

Bu durumda aklıma “konuk yazar” uygulaması geldi. Kenar Yazarı’nı kişisel blogdan çıkarıp yeni oluşacak yazar kadrosu ile daha iyi yerlere taşımak ve blog yazmak isteyenlere ortam sağlamak adına “konuk yazar” uygulaması ile çoklu yazar sistemine geçmek istedim.

Konuk Yazar Nasıl Olunur?

Öncelikle söylemek isterim ki;  KenarYazari.Com’da yazınız yayınlandıysa kaçarınız yok, artık siz de bir Kenar Yazarı olmuş oluyorsunuz.  Hadi hayırlı olsun…

İçinizden gelen, özgün olan, çok da kısacık olmayan, ahlak sınırlarında, Türkçe dilbilgisi kurallarına uygun ve ona buna giydirmediğiniz bir yazıyı Microsoft Word veya benzer bir programda yazıp bana gönderiyorsunuz. Bende yazınızı Kenar Yazarı taslağına oturtup yayınlıyorum. Arama motoru ziyareti, sosyal medya reklamı, sosyal medya reklamlık (banner) çalışması vs. hep ben yapıyorum. Siz yeter ki yazın…

Konuk Yazar Olmanın Kuralları Nelerdir?

“En önemli kuralımız; kuralsızlıktır” diyemeyeceğim. Çünkü yazdığınız yazının sorumluluğu sizde olacağı için başınıza dert almanızı istemem. Tecrübelerime dayanarak konuşuyorum 😀

Sizlere Konuk Yazar olmak için gerekli kurallarımızdan kısaca bahsedecek olursam;

 • Konuk Yazar olmak, gönüllülükle olunur. Herhangi bir maddi kazancınız olmaz. Ama çay, çorba bir şeyler ısmarlayabilirim 🙂
 • Yaş sınırımız yoktur.
 • İçerikler, özgün olmalı ve kendi mizacınızdan da bir şeyler koyarak yazmalısınız. Kendinize has bir yapınız olursa takipçi kazanırsınız ve yazılarınız daha değerli olur.
 • Yazılarınız en az 300 kelime olmalıdır. Daha az olunca Google ile aramız bozuluyor.
 • Makalelerinizi Word veya benzer bir programda yazıp göndermeniz gerekiyor.
 • Makale başlıklarınız tek cümle/satır olmalı ve çok da uzun olmamalı
 • 3-4 cümlede bir paragraf oluşturmalısınız. Bu şekilde olan yazılar daha rahat ve akıcı okunuyor.
 • Bir yerlerden kopyala yapıştır yapılmamalı. Şayet alıntı yapılacak cümle/paragraf varsa alıntı yaptığınız kısmı belirginleştirip kaynağı altına yazmalısınız.
 • Haber tarzındaki yazılar kabul edilmeyecektir. Haber okuyacak olan, haber sitelerine gitsin.
 • Gönderdiğiniz makale özgünlük analizinden geçirileceği için daha önce sosyal medya dâhil, hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır.
 • Herhangi bir firma veya internet sayfasının reklamını yapan, tanıtım yazısı olan yazılar kabul edilmeyecektir. Ürün/dizi/film vs. incelemeleri hariç tutulur.
 • Üretmiş olduğunuz içeriğin (bilginin) tamamının veya bir kısmının 5648 sayılı FSEK anlamında eser olarak kabul edilmesi durumunda dahi, FSEK’ten kaynaklanan, eser sahibinin tüm maddi ve manevi haklarının tarafımıza devredildiğini, bu noktada, bu içerik ile ilgili, tarafımızdan telif vb. hiçbir ad altında talepte bulunmayacağınızı, 3.şahısların da tarafımızdan hiçbir talepte bulunmayacağını kabul etmiş olduğunuzu beyan etmektesiniz.
 • Yazdığınız yazıdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk yazıyı yazana ve yazıyı tarafıma gönderene aittir. Başınıza ve başıma iş açmayın 🙂
 • Yazınızı bana gönderdikten sonra tüm bu yukarıda yazılanları kabul etmiş sayılırsınız.

Konuk Yazar Olmak Size Ne Kazandırır?

 • Kenar Yazarı’nda yazar olmak, yazdıklarınızı kitlelere duyurma imkânı verir.
 • Yazarlık konusunda ilerlemek istiyorsanız burası sizin için ilk basamak olur.
 • Gazete ve dergilerde yazarlık başvurusunda bulunursanız, Kenar Yazılarınızı referans gösterebilirsiniz.
 • Kenar Yazıları, düşüncelerinizin farklı kişilerce okunmasını ve size geri dönüş yapılmasını sağlar. Yazar-okuyucu etkileşiminde olursunuz.
 • Özgüven, girişimcilik vs. kazandırır diye edebiyatlara hiç girmiyorum. Kısaca; sizin için de faydalı olur.

Nasıl Yazarlık Başvurusu Yapabilirim?

Bana sosyal medya sayfalarımdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca telefondan arayıp veya WhatsApp’dan yazıp da söyleyebilirsiniz. Maille ulaşabilirsiniz. Yolda çeviriphacı yazar kadrosuna beni de yaz” da diyebilirsiniz. Bu yazının altına yorum da atabilirsiniz. (Duman ile haberleşmeyi daha önce denedik, zor oluyor. O işe hiç girmeyelim.)

Mail: info@kenaryazari.com

Allah (C.C.), çarşınıza pazar versin. Selametle…

22
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Yorum
13 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
10 Yorum yapanlar
merve çetinNizamettin GümüşHanımzadeRenkliblogsayfamHalil Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Android seruveni
Ziyaretçi
Android seruveni

Benim blogum olmasaydı severek yapardım bu işi gerçekten iki blogum var ikisinede yetişemiyorum cidden

İsmail Durcan
Ziyaretçi
İsmail Durcan

Ücret talep etmeden yazar bulmak ve sizin yapınıza uygun yazı almak biraz zor olabilir diye düşünüyorum.

Can
Ziyaretçi
Can

Belki bir gün diyelim hocam. 🙂

İlker Şenol
Ziyaretçi
İlker Şenol

Harika. Kutlarım çok iyi düşün müsünüz. Katılabilir. Öykülerim çok

Halil
Ziyaretçi
Halil

Yazılarını insanlara gostermek, duyurmak isteyenler için çok güzel bir firsat asla kaçırılmamalıdır. Yazarlık işi güzel ve gerçekten saygı duyulacak bir meslek bana göre. Çok kaliteli bir iş diye düşünüyorum. Yazarlık başvurusunda bulunacak kişilere şimdiden başarılar dilerim 🙂

Renkliblogsayfam
Ziyaretçi
Renkliblogsayfam

Hayırlısı olsun
Kısmet diyelim belki bir gün birimde sizinle çalışma imkanımız olur

Hanımzade
Ziyaretçi
Hanımzade

Blog sahibi olmanın angaryaları olmadan yazarlığa adım atmak her açıdan mantıklı duruyor. Bir de gazete geçmişiniz göz önünde bulundurulduğunda konuk yazarların kendilerini geliştirmeleri için de bulunmaz fırsat gibi görünüyor. Basılı medya araçlarının dijitalleşme sürecinin ivme kazandığı göz önünde bulundurulunca referans göstermek için de biçilmiş kaftan.

Nizamettin Gümüş
Ziyaretçi
Nizamettin Gümüş

Harika! Beşamel soslu, hafif karadeniz kekiği kokulu yazılarımı artık Kenar Yazarı okuyucularıyla da paylaşabileceğim.

Ödemeler için kredi kartı geçerlidir. Çek senet kabul ederiz. Fiş istemezseniz fiyatta indirim yaparız.

Hayırlı olsun. Çok sevindirici bir haber. Ilk yazımı bu haftasonuna kadar mail geçerim. Umarım onaylanır.

merve çetin
Ziyaretçi
merve çetin

merhaba ben nasıl başvuru yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum.Lütfen bana yardımcı olur musunuz?