Post Image
2095

İngilizce Sözler Blog Yayında! Yeni Projem

İngilizce sözler ve anlamları üzerine makalelerin olacağı yeni blogumu yayınladım. Bundan böyle İngilizce sözler ve Türkçe anlamları ile ilgili kaliteli yazıları yeni blogumdan sizler için paylaşacağım.

İngilizce üzerine yöneldiğim şu günlerde İngilizce sözler ve anlamlarıyla ilgili makaleler yayınlayan bir sitenin olmadığını fark ettim. Bunun üzerine güzel de bir alan adı denk getirince hemen böyle bir projeyi hayata geçirmeye karar verdim.

İngilizce Sözler Blog’da birbirinden kaliteli sözleri bulurken bir taraftan da İngilizcenizin gelişimine katkı sağlayacaksınız. Yabancı dil öğrenmeye çalışanlar için de faydalı olmasını amaçladığım bu internet sayfasında sadece sözler değil aynı zaman da en çok kullanılan İngilizce kelimeler de bulunacak.

İngilizce kısa sözler ile vaktinizi çok almadan sizlerin hem yeni kelimeler öğrenmenizi hem de konuşmalarınızı zenginleştirmenize katkı sağlayacak bir kaynak oluşturmaya çalışacağım. Ayrıca İngilizce atasözleri paylaşarak yabancı bir kültürde kullanılan eski cümleleri ve anlamlarını da öğreneceğiz. Konuşmalarımızda kullanabileceğimiz söz ve cümle kalıplarıyla konuşmalarımızı zenginleştireceğiz.

İngilizce dizi ve film repliklerinin de olacağı sitede hem replikleri hem de bu replikleri nerelerde kullanabileceğimizi öğreneceğiz. Dahası İngilizce şarkı sözleri ve anlamlarını da paylaşarak kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini inceleyeceğiz. Dizi ve film repliklerinin bulunduğu kısa videoları ve şarkı sözlerinin olduğu klipleri makalelerin içinde sizler için paylaşmaya gayret edeceğim.

Tüm bunlara ek olarak, sevdiklerinizin özel ve güzel günlerinde onların yanında olduğunuzu gösterebilmeniz için özel günler ve aşk sözleri de paylaşacağım. Doğum günlerinde, bayramlarda, sevgililer gününde, kısaca özel olan her günde kullanabileceğiniz birbirinden kaliteli İngilizce sözleri sizler için derleyeceğim.

İngilizce Sözler Blog Neyi Amaçlar?

Bu siteyi açmamdaki amaçlardan birisi de yabancı dil öğrenenler ve yabancı dilini geliştirmeye çalışanlar için özgün bir kaynak olacak bir internet sayfası ortaya koyabilmek. İlerde sınavlara yönelik çalışma makaleleri ve kelimelerde yayınlayacağım bu sitede eğlencenin dışında bir de faydalı bir eğitim kaynağı olabilmeyi amaçlamaktayım. Burayı zamanla ziyaretçilerin doğrudan etkileşime geçebileceği ve paylaşımlarda bulunabileceği bir web platformuna dönüştürebilmeyi planlıyorum. Herkesin ortaya bir şeyler koyabildiği ortak bir İngilizce yardımlaşma sitesi olabileceğini düşünüyorum. Tabi böyle bir hedefi gerçekleştirebilmek için zamana ve gayrete ihtiyaç olacak…

Herkes için faydalı bir internet sitesi olacağını düşündüğüm bu web projeme sizleri ve sevdiklerinizi de beklerim. Günümüzde ikinci bir dilin önemini sanırım anlatmaya gerek yoktur. İngilizceyi ikinci dili haline getirmek isteyenler için güzel bir eğlence ve eğitim kaynağı olması dileğiyle herkes için hayırlı olsun.

İngilizce Sözler sayfasını ziyaret etmek için tıklayınız.

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yorum
4 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
5 Yorum yapanlar
CanBipudraKenar YazarıAhsenseda Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
seda
Ziyaretçi
seda

ingilizce sözler blog yayında projenizin ingilizce öğrenenler için çok faydalı olacagını düşünüyorum . Açıkçası ben takip ederim.

Ahsen
Ziyaretçi
Ahsen

İngilizce konusunda bu blogda yazdığın başarılı yazılardan sonra ingilizcesozler.com sitesinde başarılı işlere imza atacağın kesin. Yeni projen de sana başarılar diliyorum. Artık ingilizce kenaryazarından sorulur 🙂

Bipudra
Ziyaretçi
Bipudra

İngilizce sözler bloğunuz hayırlı olsun. Birazdan ziyaret edip incelemeye geliyorum.

Can
Ziyaretçi
Can

Gerçekten kaliteli ve özgün bir proje… Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız.