Post Image
1336

İngilizce Seviye Tespit Sınavı Yapın

İngilizce seviye tespit sınavı, yabancı dilinizde hangi durumda olduğunuzu görmenize yarar. İngilizce seviye tespit sınavı ile yabancı dil seviyenizi belirleyebilir ve çalışmalarınızı o yönde planlayabilirsiniz.

Son zamanlarda başka internet projelerimle uğraştığım için Kenar Yazarı’na zaman ayıramamıştım. Ama kişisel blogumda özellikle İngilizce üzerine yazdığım makalelerden faydalanan kişileri gördükçe ve duydukça burayı tekrar canlandırmam gerektiğini anladım.

İngilizce üzerine yazdığım makalelerde bugün de sizlere seviye tespit sınavı hakkında faydalı bilgiler vermeye çalışacağım. Daha önce İngilizce Seviyeleri ve Açıklamaları başlıklı bir yazı yayınlamış ve A1, A2, B1, B2, C1, C2 seviyeleri hakkında bilgiler vermiştim. İngilizce seviyenizi bilmeniz ve yabancı dil çalışmalarınızı bu yönde planlamanızdan bahsetmiştim.

Bu yazımda da aynı şeylerin tekrardan üzerinden geçmek ve İngilizce seviye tespit sınavı yapabileceğiniz güzel kaynakları sizlerle paylaşmak istedim.

Bir İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olarak sizlere İTÜ Bireysel Çalışma Merkezi tarafından tavsiye edilmiş İngilizce seviye tespit sınavı yapabileceğiniz sitelerin bulunduğu bağlantıyı paylaşacağım. Bu bağlantıyı eminim ki birçok İTÜ öğrencisi bile görmemiştir. Burada hem size yabancı dil seviyenizi belirlemeniz için bir kaynak sunarken hem de İTÜ Bireysel Çalışma Merkezi sitesini gündeme getirmiş olacağım.

Yukarıda bahsettiğim İngilizce seviye belirleme sınavı yapabileceğiniz İTÜ sitesine bu adresten ulaşabilirsiniz; İTÜ Bireysel Çalışma Merkezi

İngilizce seviye tespit için yapılan test, burada “diagnostic test” olarak geçiyor. Yukarıda paylaştığım bağlantıyı ziyaret ettiğinizde karşınıza gelen sayfada birden fazla bağlantı göreceksiniz. Burada seviye belirleme testleri İngilizce dil bilgisi konularına ve seviyelerine göre sınıflara ayrılmış. Siz de size uygun bağlantıya tıklayarak ilgili seviye tespit sınavlarını yapabilirsiniz.

Ayrıca ilgili sitede İTÜ Yabancı Dil öğrencileri için yazma becerileri geliştirebilecekleri, çalışma arkadaşı bulabilecekleri ve İngilizce çalışmak için uygun ortam bulabilecekleriyle ilgili bilgilerde mevcuttur. Eğer İTÜ İngilizce yeterlilik sınavına girecekseniz bu siteyi incelemenizi tavsiye ederim.

İngilizce seviye tespit sınavları, yabancı dilinize ne kadar hakim olduğunuzu gösterecektir. Yabancı dilinizi geliştirmeye başlamadan önce size seviye belirleme sınavı yapmanızı öneririm. Ne durumda olduğunuzu ve hedefinizin ne olduğunu bilirseniz iyi bir zaman ve çalışma planlaması ile başarılı sonuçlara ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

İngilizce üzerine yazdığım makalelere devam edeceğim. Sizlerde gerek sosyal medya hesaplarımdan gerekse mail ve yorumlarınızla görüş ve isteklerinizi bana ulaştırabilirsiniz. Böylelikle sizlere daha faydalı makaleler yayımlayabilirim.

Umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur. Selamlarımla.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir