Post Image
878

Haftalık Kenar Raporu Yazmaya Başlıyorum

Bundan böyle haftalık rapor yazıları yazacağım. Evet, yanlış duymadınız. Günlük yaşantımı haftalık değerlendirecek ve bunu blogumda yayınlayacağım. Gelin size en baştan anlatayım.

Kenar Yazarı Blog‘a bir süredir özellikle Google başta olmak üzere arama motorlarından hiç de fena sayılmayacak rakamlarda ziyaretçi akışı gerçekleşiyor (çok şükür). Bu durum beni bir taraftan sevindirirken bir taraftan da düşündürüyor.

Acaba “kişisel blog” olayından uzaklaşıyor muyum?

Bir süredir İngilizce ve makine mühendisliğine yönelik teknik bilgilerin olduğu yazılar yayınlıyorum. Tabi haliyle de ziyaretçiler bu yazıları internette aratarak sayfamı ziyaret ediyorlar.

Kenar Yazarı Blog’un asıl işlevi, kişisel bir blog olması ve bana dair kişisel yazılarıma, düşünce ve görüşlerime yer vermesidir. Öz eleştiri yapmak gerekirse; son dönemde kişisel blog yazılarından daha çok İngilizce ve makine tekniği üzerine yazılar yayımladığımı fark ettim. Tabi bu yazdığım yazıları da yine kendime has üslupla yazdım. Ama yine de Kenar Yazarı’nın 6 yıllık serüveni boyunca ilk defa kişisel blog ruhundan uzaklaşmakta olduğunu seziyorum.

Bu sebeple, haftalık rapor yazıları yayınlamaya karar verdim. Instagram hesabımda yaptığım küçük bir anket ile bu kararımı da siz dostlarımın oylarıyla taçlandırdım, diyebilirim. Kategorinin ismi de belli “Kenar Raporu“.

Haftalık rapor yazıları anket sonucu 🙂

Kenar Raporunda Ne Olacak?

Kenar Raporu kategorisinde her hafta bir yazı yayınlamaya gayret edeceğim. Bu yazıların içerisinde kısaca; bana dair her ne varsa kısa başlık ve anlatımlarla sizlerle paylaşacağım.

Bu konuda ne kadar istikrarlı olacağımı bilmiyorum. Elimden geldiğince haftalık raporların devamlılığını sağlamaya çalışacağım. Her haftanın sonunda ya da başında yazıları yayınlayacağım.

Okursunuz ya da okumazsınız keyfiniz bilir 😀 Ama ben, yaklaşık 12 yıllık kişisel blog yazarlığıma bu yazılarla tekrar bir canlılık getireceğimi düşünüyorum.

Allah (C.C.) çarşınıza pazar versin. Selametle…

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
4 Yorum
4 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
5 Yorum yapanlar
Ben kuzgundunyatarihiCanKenar YazarıMehmet Ortaç Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Mehmet Ortaç
Ziyaretçi
Mehmet Ortaç

Kolay iş değil. Bir şeyi düzenli yapmak sabır ve disiplin gerektiriyor. Allah kolaylık versin. Her haftalık kenar raporunu ilgiyle takip edeceğim.

Can
Ziyaretçi
Can

Haftalık değerlendirme güzel düşünce… Yorum yapılması konusunda sıkıntı çekmeyiz umarım. Yazıya katkı yapacak alanlar sunmalısın hocam.

dunyatarihi
Ziyaretçi
dunyatarihi

Kenar raporu yazmak çok iyi bir fikir özellikle bu kişisel bir yazı olacaksa, insan nostaljik hissediyor. Devamını getirir yada getirmesenizde 12 yıl sonra bu yazı karşınıza çıktığında ya da yazacagınız kenar raporlarından biri eminim sizi o güne götürürken dahada canlı o günü yaşamanızı sağlayacak.

Ben kuzgun
Ziyaretçi
Ben kuzgun

Ben de böyle yapmıştım 13 hafta yazabildim 🙂 Bu tip yazıların okunması yazılmasından daha zevkli