Post Image
737

Askerlik – 2019 Ekim 2.Hafta Raporu

Kenar Raporu kategorisinde yazacağım haftalık seri yazılarının ilkine bu cümleyle başlamış oldum. Bu haftanın ana konusu “askerlik“.

Haftalık Kenar Raporu yazılarımı ilgili kategoriden takip edebilirsiniz.

Askere Gidiyorum

Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra “askere mi gitsem? işe mi başlasam?” ikileminde kaldım. Bu ikilem 7 ay sürdü ve iş görüşmeleri yaptığım bu süreçte tecilimi bozdurup tekrar tecil yaptırmak durumunda kaldım 🙂

İş görüşmeleri yaptığım için olumlu geçen görüşmelerden sonra “piyasa kötüyken iş bulmuşum, askerlik tecilimi uzatayım” diye düşünüyordum. Uzun süren iş görüşmelerinin geri dönüşlerinden sıkıldığım için tecilimi bozdurmuş, sonra da tekrar uzatmış oldum.

Tabii, iş hayatına adım atmamla evlilik de peşinden geldi. Bedelli askerlik de tüm bunların üzerine çıkınca askerlik konusundaki en mantıklı seçeneğimin bedelli askerlik yapmak olduğuna karar verdim.

Nasipse, 2019 Ekim ayının 14’ünde Sakarya’da askerlik yapacağım birliğe teslim olacağım. Askerlikle ilgili anılarımı da ayrıca bir konu başlığı altında yazarım 🙂

Asker Malzemelerimi Aldım

Perşembe günü iş çıkışı, askerde kullanacağım kıyafet ve diğer ihtiyaçlarımı aldım. İnternetten pek fazla araştırmadım ama Eminönü’nde Tahtakale’nin üst tarafında askeri malzemeler satan dükkanların bir arada olduğunu gördüm. Direkt oraya gittim. İki yaşlı amcanın çalıştırdığı bir dükkan gözüme çarptı ve alışverişimi oradan yaptım.

Asker malzemesi alacaklara tavsiyem; mutlaka her alacağınız ihtiyaç için pazarlık yapmaya çalışın. Size söylenen rakamlar pazarlık paylı olabiliyor. O lazım, bu da lazım derken bir torba dolusu eşya ile dükkandan çıkıyorsunuz. Ne kadar az maliyetle kurtarırsanız sizin kârınıza olur.

#BarışPınarıHarekatı

Hazır söz askerlikten de açılmışken; içinde bulunduğumuz günlerde Suriye’nin kuzeyinde pkk/ypg ve deaş terör örgütlerine karşı bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Barış Pınarı Harekatı‘nı başlatan Türk Silahlı Kuvvetleri‘mizin Allah (C.C.) yar ve yardımcısı olsun.

8
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum
5 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
4 Yorum yapanlar
Ben kuzgunKenar YazarıCanMehmet Ortaç Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Mehmet Ortaç
Ziyaretçi
Mehmet Ortaç

Hayırlı tezkereler şimdiden. Umarım rahat bir askerlik olur. Zor zamanlardayız. Çabucak git gel 🙂

Can
Ziyaretçi
Can

Şu an askerde misin hocam?

Ben kuzgun
Ziyaretçi
Ben kuzgun

o kadar kopmuşum ki blog okumaktan, yazmaktan. neler olmuş tek tek bakınıyorum 😀