Post Image
1711

İngilizce Dizi Önerisi: The IT Crowd İzle

İngilizce dizi önerisi isteyenlere The IT Crowd izle ve izletin diyorum. Bu yazımda İngilizce öğrenmek için dizi arayanlara The IT Crowd dizisini önereceğim. The IT Crowd ile ilgili yorum ve puanımı sizlerle paylaşacağım.

İngilizce öğrenmek için dizi arayan arkadaşlar sıklıkla hangi diziye başlamaları gerektiğini soruyorlar. Ben de kendi izlediğim ve sizlere önerebileceğim dizileri kişisel blogumda paylaşmaya karar verdim. İngilizce dizi önerileri yazımın ilk dizisi The IT Crowd olacak.

The IT Crowd, Chris O’Dowd, Richard Ayoade, Katherine Parkinson ve Matt Berry’nin başrol oynadığı bir İngiliz komedi dizisidir. 2006 ve 2013 yılları arasında Kanal 4 ekranlarında yayınlanmıştır. Yönetmen koltuğunda Graham Linehan’ın oturduğu The IT Crowd’un her bölümü 30 – 45 dk civarlarındadır.

The IT Crowd Dizisinin Konusu

Reynholm Industries isimli bir şirketin bodrum katında başlayan dizimiz bizi her bölümünde kahkahalara sürüklüyor. Roy ve Moss isimli iki bilgisayar uzmanı (!), şirketin bodrum katındaki bilişim departmanında (IT) çalışıyorlar. Roy ve Moss’un kafası bir başka çalışıyor ki diziye tat veren de zaten bu.

İki kafadar, küçük ofislerindeki daha küçük hayatlarına devam ederlerken IT birimine yeni bir yönetici atanıyor. Diziye IT departmanı yöneticisi olarak Jen isimli yöneticilik vasfı hatta bilgisayar bilgisi vasatın altında olan bir ablamız katılıyor. Roy, Moss ve Jen’in bir araya gelmesiyle kahkaha dolu bir dizi izlemeye başlıyoruz. Tabi şirketin patronu Douglas’ı da unutamayız. 🙂

Her bölümü şirket içinde geçen bu sitcom dizisinde zaman zaman farklı mekanlarda da bölümler izliyoruz. 4 sezondan oluşan The IT Crowd’un sanırım tek kötü yanı ise her sezonda 6 bölüm olması.

Bu İngiliz komedi dizisi, İngilizce öğrenmek için dizi önerisi isteyenlere güzel bir tavsiye olabilir. Başta İngiliz aksamı ve kullanılan kelimeler size farklı gelse de sonradan alışacağınız ve bir solukta izleyeceğiniz güzel bir dizi.

The IT Crowd Puanım

Bir taraftan İngilizce’nizin gelişimine katkı sağlayan, diğer taraftan da size eğlenceli vakitler geçiren The IT Crowd’a puanım 7,9/10. Dizinin IMDB puanı 8,5/10’dir.

İlginizi çekebilir: Hakan: Muhafız (yorum ve puanım)

The IT Crowd Tanıtım Videosu (Trailer)

The IT Crowd Trailer (Tanıtımı)

Ben diziyi Netflix‘den izledim. İnternette ayrıca çeşitli sitelerden de erişebilirsiniz. The IT Crowd izle ve izlettirin 🙂 Sizler de İngilizce dizi tavsiyelerinizi yorum alanından yazabilirsiniz.

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum
3 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
4 Yorum yapanlar
Mehmet OrtaçBurak GülençKenar YazarıHasan Can Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Hasan Can
Ziyaretçi
Hasan Can

İngilizce diziler türk dizilerine göre daha kısa ve öz oluyor. Türk dizileri 2 saate tamamlamak için izleyiciyi sıkıyor. Fakat yabancı diziler 40 dk da gerekli mesajı iletiyorlar. Bende bir ingilizce dizi önerisi yapayım. The Good Place “iyi yer” bence çok güzel bir yabancı dizi tavsiyesi.

Burak Gülenç
Ziyaretçi
Burak Gülenç

It Crowd en sevdiğim İngiliz dizilerinden birisidir. İngilizce dizi önerisi olarak, dilini geliştirmek isteyen arkadaşlar için de mantıklı bir seçenek bence. Özellikle ikinci sezon birinci bölüm komedi dizileri tarihine geçecek bir bölümdür. Uzun lafın kısası bende ingilizce dizi önerisi olarak The It Crowd ”ı öneririm.

Mehmet Ortaç
Ziyaretçi
Mehmet Ortaç

Önemli bir tavsiye çok teşekkür ederim. Sadece İngilizce öğrenmek değil, İngilizce bilgisini güncel tutmak için de izlemek gerekiyor. İngilizce dizi önerisi yazılarının devamını heyecanla bekliyorum.