Post Image
320

Arşivimden Facebook zaman tüneli kapak resimleri

Biz insanoğlu var olan düzenimizin bozulmasına veya yeniliklere çoğu zaman gereksizce karşı duran bir topluluğuz. Bunu siz değerli dostlarımla paylaşmak istediğim konuyla alakalı örnekleyecek olursam; geçtiğimiz bir kaç yıl önce dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook, arayüz tasarımını değiştireceğini açıklamış ve “zaman tüneli” (timeline) olarak da bilinen yeni tasarımını kullanıcılara sunmuştu. Tabi bu yenilik karşısında, kullanıcılara karışık gelen tasarıma ben dahil milyonlar karşı durmuş ve Facebook yöneticilerinin geri adım atması için mailler bile atılmıştı. Facebook yönetimi, yeni tasarımın zamanla her kullanıcıya uygulayacaklarını mecburiyet vurgusunun baskın olduğu bir üslupla kullanıcılarına duyurdu. Hal böyle olunca, sosyal medya kanalları hayatının bir parçası olmuş bizler, ne söyleniyorsa kabul edecek ve bu sistemin bir parçası olmaya devam edecektik.

Facebook‘un zaman tünelini artık hepimiz kullanıyor ve çoğunluğumuz da bu durumdan memnuniyet duyuyoruz. Yenilenen tasarımıyla görselliği ön plana çıkartan Facebook‘un aslında en göze çarpan yeniliklerinden birisi de “kapak fotoğrafı” oldu.

Facebook kapak fotoğrafı, kullanıcıların profillerinin en üst bölmesinde yer alan ve profilini renklendirmek isteyenler için büyük bir alana sahip olan bir uygulamadır.

Bende bugün sizlerle kendi seçtiğim ve hoş göründüğüne inandığım kapak fotoğraflarının bir kaçını paylaşmak istedim. Değişen düzene, profilinizi renklendirmek için sizlerde ayak uydurun. Buyrun; Kendi seçtiğim facebook kapak fotoğrafları.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir