Post Image
3011

İngilizcenizi geliştirebileceğiniz ücretsiz mobil uygulama

Bizim eğitim sistemimizin dil öğretme konusunda yetersiz olduğunu savunan ve eleştiren birisiyim. Ülkemizde çok küçük yaşlarda okulda başlanan İngilizce öğrenimi üniversiteden mezun olana kadar sürüyor. Fakat sonuç vasatın da altında...

Okul hayatımız boyunca yüzlerce saat İngilizce dersi alıyoruz. Ama içi boş… Gün gelip de yabancı dil öğrenmek istediğimizde de afallayıp kalıyoruz. Sonra kurslar, videolar, sınavlar, yabancı diziler, kelime kartları uğraş dur…

Ben de geçen sene İngilizcemi geliştirmek için birçok yol denedim. Konuşma ve yazma yeteneğimi geliştirmem gerekiyordu. Yazdım, çizdim ama bir yere kadar… İnternetten devamlı İngilizce yazabileceğim ve konuşabileceğim bir mobil uygulama aradım. Onlarca uygulama denedim ama istediğimi bulamadım. Ta ki Hello Pal uygulamasını bulana kadar.

Biraz önce internetten baktım ve kendi sitesi hariç Hello Pal uygulamasını anlatan herhangi bir Türkçe kaynak bulamadım. Böyle bir uygulamanın Türkiye’de popüler olmaması çok büyük avantaj diye düşünerek sizlerle paylaşmak istedim. Malum, bizim gerillalar bir yeri keşfetti mi oranın suyu çıkmış demektir.

Hazır millet olarak TikTok gibi saçma sapan uygulamalarla vakit öldürüyorken, Hello Pal uygulaması, gerçekten amacı yabancı dil öğrenmek isteyen kitle için bulunmaz bir fırsat…

Programımızın adı Hello Pal. Kısaca tanımlayacak olursam; çok uluslu dil öğrenme uygulaması. İngilizce veya başka bir dil öğrenmek, geliştirmek isteyenler için tam yerinde bir program.

Hello Pal Nasıl Çalışır?

İngilizce veya başka bir yabancı dili geliştirmek için mobil uygulama

Hello Pal, telefonunuza ücretsiz olarak indirip, kullanabileceğiniz bir yabancı dil öğrenme uygulamasıdır. Dünya’nın dört bir yanından amacı dil öğrenmek veya yabancı dilini geliştirmek olan insanların tek bir amaçla bir araya geldiği kullanışlı bir uygulamadır.

Sosyal medya uygulamalarına benzer mantıkla çalışır. Kendinize ait bir profil sayfanız ve arkadaş listeniz vardır. Uygulamada bulunan çok gelişmiş konuşma penceresi, gelişmiş filtreli arama seçeneği, sesli mesaj gönderme ve kendi içerisinde diller arası çeviricisinin olması yabancı dilini geliştirmek veya yeni diller öğrenmek isteyenler için faydalı olabileceğini düşündüğüm özelliklerdir.

Bu Mobil Uygulamayla Yabancı Dilimi Nasıl Geliştiririm?

Resimlerin yabancı dilde olduğuna bakmayın. Uygulamayı Türkçe kullanabilirsiniz.

Öncelikle programı telefonunuza indirip kurmanız gerekir. Ardından uygulamaya üye olmanız lazım. Üye olduktan sonra kendinize uygun olarak profilinizi oluşturacaksınız.

Örneğin; Profil resmi vs. ekleyip gerekli yerleri doldurduktan sonra hangi milletten olduğunuzu ve hangi dilleri öğrenmek istediğinizi belirtmeniz gerekir. Uygulama karşınıza sizinle aynı dili öğrenmek isteyen kişileri çıkartacaktır. Ayrıca siz de arama yaparken konuşmak istediğiniz kişinin, milletinden yaşına kadar filtreleme yapabilirsiniz.

Bonus:

İngilizcenizi konuşarak veya yazışarak bu mobil uygulama ile geliştirebilirsiniz

Uygulama içerisinde karşınızdaki kişi ile öğrenmek istediğiniz dilde adam asmaca oynayabiliyorsunuz. Aynı zaman da mesajlaşırken uygulamanın kendi çevirisini mesajlaşma ekranından çıkmadan kullanabilir, karşınızdaki kişiye sesli mesaj veya görsel gönderebilirsiniz. Ayrıca, profilinizden anlık durum da paylaşabilirsiniz.

Lafı fazla uzatmaya gerek yok. İngilizcenizi veya başka bir dilinizi birileri ile yazışarak veya konuşarak geliştirmek istiyorsanız alın size ücretsiz bir uygulama. Kullanmaya başlayın ve kurcalayarak öğrenin.

Buraya tıklayarak öğretici sayfasına ulaşabilirsiniz.

İngilizce dilde hazırlanmış tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Allah (C.C.), çarşınıza pazar versin. Selametle…

15
Kimler Neler Demiş?

avatar
8 Yorum
7 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
9 Yorum yapanlar
HasanfatihMustafa YILMAZHüseyin Emre büyükırıtYakup Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
ibrahim
Ziyaretçi
ibrahim

kardeşim programı kurdum ve memnun kaldım. sanırım uzak doğu ülkelerinden kullananlar yoğunlukta. yazında da belirttiğin gibi kendi içindeki translate özelliğine bayıldım. teşekkürler.

anonim
Ziyaretçi
anonim

Bu uygulama tam aradigim uygulamaymis.İnternette cok var buna benzer uygulamalar ama ücretli oluyolar.Ucretsiz olması ve dünya capinda kullaniliyor olmasi cok güzel.Bizim tarzanlar kesfetmeden biraz kullanabiliriz belki 😀

M.Rıdvan Özdemir
Ziyaretçi
M.Rıdvan Özdemir

Güzel bir kaynak olmuş teşekkürler

Yakup
Ziyaretçi

Deneyimlediğim bir uygulama ve memnun kaldım. Eğer amacı dışına çıkılmaz ise faydasını göreceksiniz.

Hüseyin Emre büyükırıt
Ziyaretçi
Hüseyin Emre büyükırıt

Gerçekten aradığım birşeydi sizin sayenizde aradığım uygulamayı buldum teşekkür ederim

Mustafa YILMAZ
Ziyaretçi
Mustafa YILMAZ

güzel program. şimdiye kadar gerillalar tarafından keşfedilmemesi de ayrı bi güzel.)

fatih
Ziyaretçi
fatih

çok faydalı oldu, teşekkürler.

Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Her ne kadar ingilizce öğrenmek zor gelse de günümüzde bu ve benzeri birçok uygulama var. Ben ezmere dayalı olduğunu düşünüyorum, onun yerine izlediğimiz yabancı filmleri alt yazılı izlesek daha akılda kalıcı kelimeler öğrenebiliriz.