Post Image
766

Photoshop’u yüklemeden nasıl kullanırım? Photoshop Portable ile tak çalıştır!

Photoshop Portable nedir? Bilgisayara Photoshop’u kurmadan kullanabilir misiniz? Ya da, USB belleğinizde taşınabilir bir Photoshop olsa ve bilgisayara yüklemeden direkt çalıştırsanız iyi olur muydu? Bu yazımda sizlere Photoshop’un tak çalıştır, diğer bir deyişle Portable kullanımından bahsedeceğim.

Bu konuyla ilgili bir yazı yazmak günlerdir aklımdaydı. Geçtiğimiz günlerde metroda mimar bir arkadaşımı gördüm ve sohbet dönüp dolaşıp Photoshop programına geldi. Kendisine Photoshop’un tak çalıştır olarak kullanıldığı portable kullanımından bahsettim. İlgisini çekti ve işine yarayabileceğini söyledi. Bunun üzerine Kenar’a yazmayı daha fazla geciktirmek istemedim.

Photoshop birçoğumuzun bildiği gibi görsel tasarım programıdır. Adobe firmasının kullanıcılara sunduğu en popüler programlardan bir tanesidir. Tahminime göre Windows’un kendi Paint uygulamasından sonra bilgisayarlarda en çok bulunan tasarım programıdır. Grafik tasarım ve görsel tasarım alanlarında çalışan ve çalışmalar yapanlar için adeta el ayak olmuş bir programdır. Fotograflarınıza efektler verip rötuşlar yapabilir ve yeni görsel tasarımlar yapabilirsiniz.

Photoshop Portable (Tak Çalıştır) Nedir?

Photoshop Portable, programın tak çalıştır mantığıyla kullanımı anlamına gelir. Bu programı USB belleğinizde kolaylıkla taşıyabilir ve herhangi bir bilgisayarda kurulum (yükleme) yapmadan kullanabilirsiniz. Az yer kaplar ve hemen hemen orjinal programın tüm fonksiyonları kullanılabilir.

Buradaki yazım da ilginizi çekebilir: Mühendisler için mobil uygulamalar

Photoshop Portable‘ın olumlu tarafları kadar olumsuz tarafları da vardır. Öncelikle söylemek isterim ki Adobe’nin sunduğu bir hizmet değildir. Photoshop CS5 programının kırılması ile oluşturulmuş, güncelleme almayan uygulama halidir. Lisanslı kullanımı mevcut değildir. İllegaldir. Adobe Photoshop’da Ctrl tuşunu basılı tutarken Help > About Photoshop yolunu izlediğinizde çok yetenekli bir beyaz tavşanın yer aldığı alternatif bir Hakkında ekranıyla karşılaşırsınız, buradaki görsel, Photoshop Portable programı için de kullanılmıştır.

Photoshop White Rabbit Portable

Photoshop Portable Nereden İndiririm?

Bu program ile ilgili herhangi bir indirme linki paylaşmayacağım. Fakat, arama motoruna “Photoshop White Rabbit Portable” yazarak konuyla ilgili bilgi alabileceğiniz birçok kaynağa kolaylıkla ulaşabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dipnot: Bu yazı bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Photoshop kullanıcılarına tavsiyem; lisanslı ürün kullanmalarıdır. Yukarıda bahsi geçen uygulamanın kullanımından oluşacak sorun ve arızanın tek sorumlusu kullanıcının kendisidir. Tarafımdan sorumluluk kabul edilmez.

İlginizi çekebilecek başka bir yazım: Kontra pedal bisikletim: Pinokyo

BENZER YAZILAR

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum
2 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
4 Yorum yapanlar
zanalabAndroidseruveniKenar YazarıCan Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Can
Ziyaretçi

İşte bize bunlarla gel hocam. Güzel bilgi.

Beyaz tavşanı izleyelim bakalım.

beyaz tavşan hikayesi sahte Dünya’yayı belirtir sizi eğlendirir, size hoş vakit geçirtir ama her şey sahtedir kendinize zarar verirsiniz sadece. 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=QIuSDlB7M4M 1:00 – 1:06

Androidseruveni
Ziyaretçi

Saatlerce yüklenmesini beklerdim bu güzel işte hemen kur heer bilgisayar kaldırmıyor zaten photoshopu

zanalab
Ziyaretçi
zanalab

Banada en güzeli bu gibi geliyor, portable olduğu için biraz geç açılabilir fakat tak çalıştır ve kurulum gerektirmediği için flash belleğe portableyi yükleyip dilediğiniz bilgisayarda rahatça kullanabileceğinizi düşünüyorum vakit kaybıda olmaz.