Post Image
502

Ankaragücü maçı tribünler tek yürek!

Biraz önce Şanlıurfaspor – Konyaspor mücadelesini izledim. 6 haftadır yenilgi yüzü görmeyen Konyasporumuz 3 puan için Şanlıurfaspor’un karşısına çıktı. Torku Konyaspor yönetimi maçtan günler önce Konyaspor taraftarına “siz gelmeyin, gerginlik çıkar” duyurusu yapmıştı. Hal böyle olunca, Türkiye’de ayak basmadık tribün bırakmamış nadir taraftar gruplarından birisi olan Konyaspor taraftarları, gönül verdikleri takımlarının Urfa’da yanında olamadılar.

Sıcak havada boş tribünlerle başlayan maçı, Şanlı Konyasporumuz malesef kalesinde iki gol görerek kaybetti. Şimdi burada oturup da satırlarca maçın analizini yapmayacağım. Geçmişi değilde, önümüzdeki maçı konuşalım.

Önümüzdeki hafta 13 Mayıs Pazar günü, Şanlı Konyasporumuz Ankaragücü karşısında kendi evinde maça çıkacak. Küme düşmeyi garantileyen ankaragücü karşısında fark atarak alacağımız galibiyeti tartışmaya gerek yok sanırım(İnşallah). Dönüp arkamıza baktığımızda futbolcularımız özellikle şu geçtiğimiz son haftalarda (son maç hariç) üzerilerine düşen görevi yaptılar. Peki biz, taraftarlar ne yaptık?

Tribünlerimizde bu sezon öyle bir hal vardı ki, TRT spikerinin bile diline düştük diyebilirim. Takımımızın kötü zamanlarında taraftar grupları her zaman ki gibi yine yerindeydi ama kuru kalabalık oluşturan çekirdekçi kısım maçları evde pijama terlikle izlemeyi tercihetti. Ne zaman Konyaspor galibiyetler alıp, yüz güldürdü, o zaman doldu tribünler, duyuldu “yönetim uyuma taraftarın dışarıda” sesleri. Hiç şüphem yok ki bu son maçta da dolacak tribünler, taşacak merdivenler..

Peki kimler dolduracak tribünleri? Geleyim işin özü, girmek istediğim konuya;

Konyasporumuzun tarihi boyunca tribünlerden eksik olmamıştır ateşli taraftar grupları. Yeri geldiği zaman pankartı ters asmış protestosunu yapmış, yeri geldiğinde 90 dk hiç susmamıştır. Anadolu takımları iyi bilirler ki, Türkiye’de ayak basmadık tribün bırakmamıştır yeşil-beyaz sevdalıları. Takımımızın tarihi boyunca hep 12. adam olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Ama..

Hiç şüphesiz ki, şimdi dönüp tribünlerimize baktığımızda hepimiz aynı manzarayı görüyoruz. Her köşede bir başka taraftar oluşumu, her köşeden bir başka ses.. Bir taraf Hanya derken, diğeri Konya diyor. İrili ufaklı gruplar ama yüzlerce Konyaspor sevdalısı bir arada.. Kimisi yeni başlamış tribüne, kimisi hayatını adamış..

Gözlerimi kapatıp tüm grupları bir arada hayal ettiğimde bir başka havaya giriyorum resmen. Herkes yan yana, omuz omuza.. Diller tek, yürekler tek! Olduğum yerde sessizden mırıldanmaya başlıyorum “Bir şarkısın sen ömür boyu süreceeek..

Demem o ki, bu küslük, bu ayrılık niye? Var illa ki nedenleri ama bu kadar ayrılık yetmez mi? Ne zaman göreceğiz o tribünleri omuz omuza, tek ses?

Tüm kalbimle inanıyorum; eğer stadı dolduran gruplar bir araya gelse, herkesi kıskandıracak bir tribünümüz olur. Grupların ayrılığından dolayı tribüne küsenler, geçmişteki kavgalardan dolayı ayakta tezahürata soğuyanlar, eskilerden abiler, kardeşler, memleket sevdalıları bir araya gelse,  o gün Konyaspor tarihinde yeni bir sayfanın açılacağı gün olur.

Şimdi buradan sesleniyorum;
Eyy.. Büyük Konyaspor taraftarı, bu kadar ayrılık, bu kadar küslük yetmez mi? Gün birlik, beraberlik günü. ankaragücü maçında omuz omuza tribünlerde galibiyet şarkıları söyleme günü. Tribün liderlerinin bir araya gelip el sıkacağı, bizi çekemeyenlere biz buradayız, biriz, tekiz diyeceği gün. Deplasmanda omuz omuza olan taraftarımızın, kendi sahasında maratonu dolduracağı gün, bugün! Herkes taşın altına elini koysun. Gereken neyse, bize yakıştığı şekliyle yapalım. Bu haftayı Konyaspor tarihinde birlik, beraberlik günü ilan edelim.

İnşallah her şey çok daha güzel olacaktır o zaman..

Sende destek ol!
Twitter Tabelamız; #KonyasporTekYürek

konyaspor tek yürek kenaryazaricom

Büyük hali için tıklayınız.

 

 

 

7
Kimler Neler Demiş?

avatar
7 Yorum
0 Cevap
0 Takipçiler
 
En çok tepki verilen yorum
En sıcak yorum dizisi
7 Yorum yapanlar
tribündenyeşil beyazkonyaMAkifNumaralı Son yorum yapanlar
  Abone ol  
Bildir
Ali Tunahan
Ziyaretçi
Ali Tunahan

Yıllardır hayalini kurduğumuz bir konu kardeş. Hep destek tam destek!!!

serdar
Ziyaretçi
serdar

Konyamızın gücüne güç katmak için böyle şeyler lazım destekçiniz… İNŞALLAH görürüz tribünleri dedigin gibi.

Numaralı
Ziyaretçi
Numaralı

Egosu şişmiş burnuna toz kondurmayan o tribün liderleri oldukça o stadda bunu sağlamak zor karedşim güzel düşünce ama bunu aklı başında hiç bir çıkarı olmayan ve hiçbir çıkar beklemeyen insanlar yapabilir rant peşinde koşanlar değil.Sadece iyi bir dilek olarak kalır efsane bir lider çıkana kadar.

konya
Ziyaretçi
konya

herkes maratona girsin.baskanlar kalsn kendı basına tribun yapsinlar.

yeşil beyaz
Ziyaretçi
yeşil beyaz

reislerinde vardır bi bildiği ama artık uzlassalar iyi olur konya tribünlerinin geleceği için önemli bir konu. birlik beraberlikle daha güclü olacazdır!

tribünden
Ziyaretçi
tribünden

Tribünden soğumuş biri olarak, bu sernezişi duymamazlıktan ve görmemezlikten gelinirse, sonuç elde edilemezse KONYA’da artık SADECE KONYASPOR’LU Kişi sayısıda azalmaya mahkum kalacaktır. BUNUN SORUMLUSUDA Tribün grupları olacak!