Post Image
634

Garanti Bankası’nın Konya tecrübesi

Okulun tatil olmasından dolayı şu içinde bulunduğum günleri memleketim Konya’da geçiriyorum. Her gün bir önceki günlerden farklı dostlarım ve yakınlarımla görüşüyor, kısa zamanı bol aktivitelerle değerlendirmeye çalışıyorum. Haliyle Konya sokaklarını da karış karış geziyorum.

Son günlerde Garanti Bankası’nın Konya’yagelişinin 58. yılını kutlaması münasebetiyle, Konya sokaklarına astığı reklam bilboardlarındaki maskotlar ve slogan benim gibi bir çok Konyalının dikkatini çekti ve büyük bir kitleden de tepki aldı. Reklam afişindeki hayvan figürleri ve üzerilerinde yazan “Biz aslen Konyalıyız” sloganı bir çok Konyalıyı rahatsız etti. Tepkisini sosyal medyada (twitter: #garantikonyadanozurdile)  gösteren hemşehrilerime bakınca aklıma “reklamın iyisi kötüsü olmaz ağaaa” cümlesi geliverdi. Tepkiler dikkat çekti ki, Garanti Bankası bugün (01.02.2013) itibariyle reklam afişlerinde değişime giderek, üzerilerinde “Konya’ya heyecanla hizmet veriyoruz!” sloganı bulunan afişlerle eskileri değiştirdi. Garanti Bankası iyide olsa, kötü de olsa reklam olayında başarılı olarak, kitlelerin dikkatini çekme hedefine ulaştı. Ama 58 yıldır böyle bir tecrübe yaşamayan banka,  Konya halkıyla ilgili sağlam bir tecrübe elde etti sanırım.
Garanti Bankası maskotlarıyla ile ilgili daha önce de “reklamlarda sübliminal mesaj veriliyor” diye haberler çıkmıştı. Bir örneğine şuradan bakabilirsiniz.

BB4d0n7CEAE5NJ8
Garanti Bankası reklam tabelası
BCCCqfKCYAAMbZg

Garanti Bankası değiştikten sonra reklam tabelası

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir