Post Image
233

Hafta sonu Antalya Hitit Rallisi’ndeydim

Hafta sonu benim için hareketli ve eğlenceliydi. Geçtiğimiz hafta içi internette gezerken 5 yıldır lisanslı gözetmeni olduğum Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun hafta sonu Antalya’da Hitit Rallisi için görevli kayıtlarını açtığını öğrendim. Direk aklıma en yakın tarihli sınavım geldi. En yakın sınavıma daha 2 haftanın olduğunu hatırlayınca, organizasyonda görev almaya karar verdim.

Ev arkadaşım Sercan ile birlikte başvurumuzu yaptık ve görevli listesinin açıklanacağı günü beklemeye başladık.

Bir kaç gün demedi görevli listesi ilan edildi ve o listede bizde vardık. Artık hafta sonu katılacağımız bir organizasyon vardı. Hem de Antalya’da..

Cuma gecesi TOSFED İstanbul Gözetmen Kurulu ile birlikte yola çıktık. Cumartesi sabah Antalya’daydık. Akşama kadar Antalya’yı karış karış gezdik. Akşam olduğunda Antalya’da ikamet eden eski arkadaşım Burcu ile görüştüm. Eski dostumla yüz yüze muhabbet etmeyeli uzun zaman olmuştu ve o gece vaktin nasıl geçtiğini anlamadık bile.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. yarışı olan  Expo 2016 40. Hitit Rallisi aslında 2 gün (cumartesi, pazar) sürüyordu. Ama bizim görevli olduğumuz kısmı Pazar günü sabah Antalya’nın Uncalı mevkiinde gerçekleştirilecek Uncalı Etabıydı.

Yarış sabah 9:30 civarında başladı ve 1. SOS noktasında bir elimde kağıt kalem, diğer elimde telsiz yarışı takip etmeye başladım. İkindi saatleri 16:00 civarı yarışlar bitmiş ve bizde yorulmuştuk.

Akşam yemeğini merkezde ekiple birlikte yedikten sonra, İstanbul’dan geldiğimiz otobüsümüzle tekrar İstanbul yollarına koyulduk.

Yeni dostluklar kurdum, tecrübeler edindim. Bir hafta sonunu daha değerlendirmiş olarak İstanbul’a döndüm.

DSC04544

DSC04538

DSC04510

 

BENZER YAZILAR

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone ol  
Bildir